Home / Aktualności / Puchar Dwóch Jezior dla Szacka (OGLĄDAJ)
10

Puchar Dwóch Jezior dla Szacka (OGLĄDAJ)

Turniej o Puchar Dwóch Jezior Białe – Świtaź w piłce nożnej zgromadził aż 10 drużyn i prawie setkę zawodników. 5-osobowe zespoły, w tym drużyna z Szacka (Ukraina) rywalizowały na boiskach dwóch włodawskich orlików (przy MOSiR-ze i przy SP nr 3). Zwyciężyli piłkarze z Szacka, którzy w finale pokonali drużynę z Różanki.  Najlepszym zawodnikiem turnieju został Wołodymyr Bobylew, najlepszym bramkarzem – Myhajło Jagodyniec, zaś królem strzelców (15 bramek) – Oleksandr Jagodyniec (wszyscy z Szacka).  Turniej zorganizowało włodawskie starostwo, a w zasadzie jeden człowiek – Mariusz Zańko.

 

„Duszą” i pomysłodawcą Pucharu jest Mariusz Zańko – radny miejski i kierownik Wydziału Organizacyjno-Prawnego włodawskiego starostwa. To w dużej mierze dzięki jego zabiegom udało się pozyskać wielu sponsorów oraz aktywnych współorganizatorów zawodów na szczególne podkreślenie zasługuje mecenat Wiesława Muszyńskiego z firmy Sonax oraz Leszek Kuczyński Grill Bocian Bar z Okuninki, które ufundowały cenne nagrody.


Głównym organizatorem mistrzostw było Starostwo Powiatowe we Włodawie przy współpracy MLKS Włodawianki.
Mecze rozgrywane systemem pucharowym trwały od godz. 10.00 do samego wieczora. Sędzią głównym mistrzostw był Ryszard Nilipiuk. Grano po 15 minut w 2 grupach. Emocji nie brakowało. Walczono o każdą piłkę, a słupków i poprzeczek nikt nie potrafił zliczyć. . Mecz o III miejsce rozegrały zespoły: Agros Suchawa i GRG Chełm. Wygrał Agros 3:0. Do finału doszły Szack i Ekoróżanka I. Mecz finałowy był bardzo emocjonujący. Wygrali piłkarze zza Buga 3:2.

 

 

 

About TV Włodawa

15 odwiedzających teraz
0 gości, 15 bots, 0 członków
Cały czas: 569 o godz. 01-18-2023 01:44 pm UTC
Najwięcej dzisiaj: 29 o godz. 01:24 am UTC
Ten miesiąc: 303 o godz. 02-01-2024 08:55 pm UTC
Ten rok: 303 o godz. 02-01-2024 08:55 pm UTC