Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Home / Aktualności / PTTK-owcy włodawscy mają 40 lat
image_gallery

PTTK-owcy włodawscy mają 40 lat

image_galleryRok 2013 to dla członków i sympatyków włodawskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego to okres szczególny. W tym roku świętują czterdziestą rocznicę powołania do życia włodawskiego oddziału tej organizacji. W sobotę, 23 lutego odbył się w Miejskiej Bibliotece Publicznej jubileuszowy dziesiąty zjazd sprawozdawczo-wyborczy, na którym podsumowano dokonania w minionej kadencji oraz przyjęto ramowy plan pracy na najbliższy okres.

Rok 2013 to dla członków i sympatyków włodawskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego to okres szczególny. W tym roku świętują czterdziestą rocznicę powołania do życia włodawskiego oddziału tej organizacji. W sobotę, 23 lutego odbył się w Miejskiej Bibliotece Publicznej jubileuszowy dziesiąty zjazd sprawozdawczo-wyborczy, na którym podsumowano dokonania w minionej kadencji oraz przyjęto ramowy plan pracy na najbliższy okres.
Wśród gości specjalnych X Zjazd był m.in. Wiesław Holaczuk – starosta włodawski i dr Andrzej Wasilewski – członek władz krajowych PTTK-u. Starosta w swoim krótkim wystąpieniu stwierdził, że dotychczasowa działalność włodawskiego oddziału PTTK jest bardzo dobrze odbierana przez społeczeństwo i życzył nowo wybranym członkom zarządu podtrzymania tak dobrych notowań. W podobnym tonie brzmiała wypowiedź innych gości, którzy zwrócili uwagę na poczynania zarządu włodawskiego oddziału PTTK, zwłaszcza w zakresie ratowania materialnego dziedzictwa narodowego, jak też promocji na turystycznej mapie Polski ziemi włodawskiej i całego trójstyku pogranicza polsko-białorusko-ukraińskiego.
Władze włodawskiego PTTK-u przedstawiły obszerne sprawozdania z niezwykle bogatej działalności w czasie minionej kadencji. Były to sprawozdanie bardzo szczególne, gdyż okraszane anegdotami i wspomnieniami niezwykłego bajarza i genialnego znawcy uroków ziemi nadbużańskiej – prezesa M. Tokarskiego. Wyznaczenie szlaków turystycznych doliny Bugu, jak też innych szlaków na terenie powiatu włodawskiego, organizowanie zjazdów i sympozjów, dbałość o właściwą promocję poprzez stałe punkty informacji turystycznej, spływy kajakowe, pamiętanie o wielkich historycznych wydarzeniach na tej ziemi i ogólnopolskie spotkania sympatyków ziemi włodawskiej, to główne, ale nie jedyne formy działalności na przestrzeni ostatnich czterech lat. Dodać należy, że w ostatnim czasie staraniem członków zarządu PTTK w Włodawie odnowiono wiele zabytków oraz wydano bardzo wiele materiałów promocyjnych film, który są wykorzystywane nie tylko przez turystów, ale i na lekcjach w wielu szkołach. – Te wszystkie dodatkowe formy działania i aktywności zawodowej są namacalnym dowodem wykonywania naprawdę dobrej roboty – podkreślał starosta.
W wyniku wyborów w skład nowego zarządu włodawskiego oddziału PTTK weszli wszyscy ci, co dotychczas, w tym: M. Tokarski – jako prezes oddziału, Elżbieta Sidorowska – jako wiceprezes, Piotr Żwiruk – jako wiceprezes.

Starostwo Powiatowe Włodawa

About TV Włodawa

Leave a Reply

Your email address will not be published.

12345

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

28 odwiedzających teraz
0 gości, 28 bots, 0 członków
Cały czas: 479 o godz. 07-29-2015 12:09 am UTC
Najwięcej dzisiaj: 28 o godz. 02:02 am UTC
Ten miesiąc: 34 o godz. 06-14-2021 09:46 pm UTC
Ten rok: 155 o godz. 05-19-2021 12:25 pm UTC