Home / Kultura / Sztuka / Przyszłość młodzieży wg A. Zińczuk
411x0_link-do-przyszlosci-zinczuk-a

Przyszłość młodzieży wg A. Zińczuk

Miejska Biblioteka Publiczna we Włodawie kontynuuje cykl spotkań z ciekawymi młodymi ludźmi, skierowany do gimnazjalistów i licealistów. W poniedziałek 17 lutego w ramach projektu „Link do przyszłości” z uczniami włodawskich liceów rozmawiała w bibliotece Aleksandra Zińczuk.

Doktorantka Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie urodziła się we Włodawie. Jest liderką międzynarodowej Grupy Mowa Żywa, poetką, działaczką organizacji pozarządowych i niezależną badaczką wieloetnicznego dziedzictwa pogranicza polsko-ukraińskiego. Aleksandra Zińczuk to także autorka i koordynatorka m.in. projektów transgranicznych „Pojednanie przez trudną pamięć. Wołyń 1943″, „Pojednanie a pamięć. Historia bezgraniczna”, „Historia Mówiona Drohobycza” i „Latający Uniwersytet Historii Mówionej” oraz współorganizatorka międzynarodowego Festiwalu Brunona Schulza w Drohobyczu i międzynarodowych seminariów „Wspólne drogi”. Jest stypendystką m.in. Instytutu Adama Mickiewicza oraz Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Obecnie jest związana z kwartalnikiem literackim „Akcent”, Centrum Polonistycznym w Państwowym Pedagogicznym Uniwersytecie im. Franki w Drohobyczu, Stowarzyszeniem Festiwal Brunona Schulza w Lublinie i Stowarzyszeniem Panorama Kultur.

Podczas poniedziałkowego spotkania o swoich pasjach rozmawiała z uczniami I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki, Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 im. II Warszawskiej Brygady Saperów oraz II Liceum Ogólnokształcącego im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego. Aleksandra Zińczuk przekonywała ich, że nawet mieszkając w małej miejscowości można planować swoją przyszłość w sposób śmiały i niekonwencjonalny oraz, że wyruszając w świat oni również mogą mieć do zaoferowania coś unikatowego. Namawiała młodzież do nauki języków obcych oraz ciągłej gotowości i chęci do poszerzania wiedzy.

Projekt „Link do przyszłości. Młodzi, Internet, Kariera”, w którym uczestniczy biblioteka we Włodawie, jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego dzięki środkom firmy Microsoft i Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. Koordynatorem projektu w bibliotece we Włodawie jest kierownik Działu Udostępniania Zbiorów i Informacji Małgorzata Zińczuk. W organizacji poniedziałkowego spotkania pomagała jej Urszula Panasiuk, a opiekunami młodzieży były Renata Sidoruk, Anna Kuziomka-Szczurek i Małgorzata Oleniak.

(fot. MBP we Włodawie)

About TV Włodawa

21 odwiedzających teraz
1 gości, 20 bots, 0 członków
Cały czas: 569 o godz. 01-18-2023 01:44 pm UTC
Najwięcej dzisiaj: 29 o godz. 01:24 am UTC
Ten miesiąc: 303 o godz. 02-01-2024 08:55 pm UTC
Ten rok: 303 o godz. 02-01-2024 08:55 pm UTC