Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Home / Na Sygnale / Przestrzegali gimnazjalistów przed wkroczeniem na złą ścieżkę życia
zd pol

Przestrzegali gimnazjalistów przed wkroczeniem na złą ścieżkę życia

IIGPolicjanci wspólnie z Funkcjonariuszami Zakładu Karnego gościli w Gimnazjum Nr 2 we Włodawie. W ramach programu prewencyjnego pn. ,,PREWENCJA” rozmawiano z młodymi ludźmi na temat odpowiedzialności karnej za popełnione czyny przestępcze oraz o dokonywaniu odpowiednim wyborów życiowych. W spotkaniu wzięli również udział skazani, którzy na podstawie własnego „świadectwa życia” uświadamiali młodzieży jakie konsekwencje prawne i moralne niesie za sobą wejście na „złą drogę”.

Wczoraj policjanci wraz z Funkcjonariuszami Zakładu Karnego we Włodawie gościli w Gimnazjum Nr 2 we Włodawie. W ramach stworzonego wspólnie przez służby programu pn. „PREWENCJA” spotkano się z ponad setką uczniów, których przestrzegano przed łamaniem prawa, nadużywaniem alkoholu i zażywaniem środków odurzających. Na podstawie prawdziwego „świadectwa życia” dwóch skazanych, gimnazjaliści dowiedzieli się o konsekwencjach zarówno prawnych jak i moralnych związanych z wejściem na „złą drogę”.

Dzięki projekcji filmu „Więzienie – stracony czas” oraz przestrogom osób odbywających karę pozbawienia wolności młodzi ludzie wkraczający w dorosłe życie mogli uświadomić sobie co mogą stracić sięgając po alkohol czy narkotyki, które przyczyniają się do popełniania przestępstw.

Niecodzienna lekcja spotkała się z dużym zainteresowaniem ze strony gimnazjalistów, o czym może świadczyć szereg pytań z ich strony skierowanych do więźniów.

W spotkaniu wziął udział Wójt Gminy Włodawa oraz Dyrektor macierzystego gimnazjum. W najbliższym czasie planowane są kolejne spotkania z młodzieżą szkolną w ramach ,,PREWENCJI”.

źródło: KPP

About TV Włodawa

8 odwiedzających teraz
1 gości, 7 bots, 0 członków
Cały czas: 479 o godz. 07-29-2015 12:09 am UTC
Najwięcej dzisiaj: 22 o godz. 02:54 am UTC
Ten miesiąc: 22 o godz. 10-01-2022 07:53 pm UTC
Ten rok: 160 o godz. 07-07-2022 04:24 pm UTC