Home / Na Sygnale / Przerabiał konsole do gier
laptop

Przerabiał konsole do gier

Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą KWP w Lublinie odnaleźli i zabezpieczyli 500 GB-towy przenośny dysk twardy – zawierający różnego rodzaju programy do obchodzenia technicznych zabezpieczeń w konsolach do gier. Podczas przeszukania jednego z mieszkań w Lublinie zabezpieczono ponadto kilkaset pirackich kopii gier i programów komputerowych.  

Właścicielem nielegalnego towaru był 36-letni Lublinianin. Mężczyzna ogłaszał się na różnych portalach aukcyjnych. Oferował usługi polegające na przerabianiu konsol do gier oraz ich sprzedaży z przełamanymi technicznymi zabezpieczeniami.  Swoją nielegalną działalność prowadził od początku ubiegłego roku.  Wstępne straty jakie poniosły firmy szacowane są na kwotę ponad 300 000 zł.

Wczoraj policjanci z Zespołu dw. z Przestępczością Komputerową Wydziału dw. z PG KWP w Lublinie weszli do mieszkania 36-letniego mężczyzny. Jak wynikało z ustaleń funkcjonariuszy  Lublinianin od dłuższego czasu zajmował się nielegalnym procederem. Mężczyzna ogłaszał się na różnych portalach aukcyjnych. Oferował usługi polegające na przerabianiu konsol do gier oraz ich sprzedaży z przełamanymi technicznymi zabezpieczeniami, które umożliwiały odtwarzanie pirackich kopii gier. Swoją nielegalną działalność prowadził od początku ubiegłego roku.
Policjanci z „Cyberpatrolu” KWP w Lublinie od dłuższego czasu starali się go „namierzyć”, co wcale nie było łatwe. 36-latek logował się do Internetu przy użyciu darmowych punktów dostępu na terenie Lublina tzw. hot-spotów.  Zazwyczaj umawiał się z klientami na terenie miasta. Podczas takiego spotkania w kilka minut łamał zabezpieczenia w urządzeniach i brał pieniądze za usługę.
W trakcie wczorajszej realizacji policjanci odnaleźli i zabezpieczyli 500 GB-towy przenośny dysk twardy – zawierający różnego rodzaju programy do obchodzenia skutecznych technicznych zabezpieczeń w konsolach do gier, kilkaset pirackich kopii gier i programów komputerowych. Ponadto zabezpieczono przerobioną konsolę wraz z kilkudziesięcioma pirackimi grami zapisanymi na karcie pamięci konsoli. Jak ustalono konsola służyła m.in. do szybkiego zgrywania nielegalnego oprogramowania na kartę klienta.
Policjanci ustalili, że 36-latek tylko od stycznia do czerwca 2011 r. tj. do momentu zawieszenia kont na jednym z popularnych portali aukcyjnych  sprzedał ponad 50 przerobionych przenośnych konsol do gier, oraz ponad 250 wytworzonych urządzeń do przełamywania technicznych zabezpieczeń w konsolach.
Wstępnie szacowane straty, jakie poniosły firmy w wyniku jego nielegalnej działalności to kwota ponad 300 000 zł.  Dokładana kwota będzie jednak możliwa do ustalenia po badaniach i analizie dysku twardego przez biegłych.
źródło : KWP

About TV Włodawa

Leave a Reply

Your email address will not be published.

12345

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

12 odwiedzających teraz
1 gości, 11 bots, 0 członków
Cały czas: 569 o godz. 01-18-2023 01:44 pm UTC
Najwięcej dzisiaj: 31 o godz. 08:10 am UTC
Ten miesiąc: 569 o godz. 01-18-2023 01:44 pm UTC
Ten rok: 569 o godz. 01-18-2023 01:44 pm UTC