Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Home / Na Sygnale / Przemytnicze rendez-vous
12-142872

Przemytnicze rendez-vous

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej, w wyniku prowadzonych działań, zatrzymali „na granicy zielonej” kobietę oraz mężczyznę, którzy przemycali papierosy z Ukrainy do Polski. Podczas legitymowania, para tłumaczyła swój nocny pobyt w rejonie granicy państwa spotkaniem towarzyskim. Prawda okazała się jednak inna, bowiem na miejscu, przy obywatelach Polski, zabezpieczono kontrabandę o wartości prawie 14 tys. zł.

31 lipca br., tuż po północy, funkcjonariusze z Placówki SG w Dorohusku, podczas prowadzonych działań w rejonie granicy państwa w pow. chełmskim, zauważyli osoby, które znajdowały się w pobliżu rzeki granicznej Bug. W wyniku podjętej kontroli, ustalono, iż  są to ob. Polski. Na pytanie funkcjonariuszy, o cel pobytu w rejonie granicy państwa o tak późnej porze,  para tłumaczyła się spotkaniem towarzyskim… Funkcjonariusze mimo tych zapewnień, postanowili jednak sprawdzić okoliczny teren, jak się okazało w pobliskich zaroślach ujawniono znaczne ilości papierosów. Papierosy znajdowały się w dużych kartonowych pudłach zabezpieczonych przed zamoczeniem czarną folią. Kontrabanda została wcześniej przemycona, przez rzekę graniczną Bug z Ukrainy na terytorium Polski. Para została zatrzymana a ujawnione przy nich przemycone papierosy o wartości prawie 14 tys. zł zabezpieczone.

W przedmiotowej sprawie zostało wszczęte postępowanie przygotowawcze. Zatrzymani ob. Polski  odpowiedzą teraz za przestępstwo skarbowe. Tylko w tym roku funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej, nie dopuścili do wprowadzenia na rynek papierosów pochodzących z przemytu o wartości ponad 9 mln zł.

About TV Włodawa

24 odwiedzających teraz
4 gości, 20 bots, 0 członków
Cały czas: 479 o godz. 07-29-2015 12:09 am UTC
Najwięcej dzisiaj: 38 o godz. 12:52 am UTC
Ten miesiąc: 178 o godz. 06-09-2019 11:34 am UTC
Ten rok: 398 o godz. 02-24-2019 11:41 am UTC