Home / Aktualności / Przemuś odzyska wózek
wuzek

Przemuś odzyska wózek

Trzy-miesięczny Przemek odzyskał swój wózek, który jego mama była zmuszona zastawić we włodawskim lombardzie. Wózek zwrócili właściciele lombardu przy al. Piłsudskiego, zaś na dodatek SLD dorzuciło maluchowi całkiem solidną wyprawkę. Mama malucha była bardzo wdzięczna i zadowolona, bo bieda w domu aż piszczy.

Tuż po nowym roku do lombardu przy al. Piłsudskiego przyszła zrozpaczona matka. Zastawiła tam za 50 zł prawie nowiuteńki wózek dziecięcy. – Co miałam robić – mówi nam. – Mąż stracił pracę u jednego z lokalnych przedsiębiorców, ja muszę się opiekować 3-miesięcznym dzieckiem. Nie było wyjścia. Jedzenie dziecku trzeba zapewnić, stąd mój pomysł, by zastawić wózek w lombardzie.

Współwłaściciel lombardu – Dariusz Nowicki – szybko zorientował się jednak, że na kim jak na kim, ale na biednej matce zarabiać raczej nie wypada. Postanowił wózek zwrócić. – Myślę, że za 200 zł bym ten wózek sprzedał – mówi nam – ale przecież pieniądze w życiu nie są najważniejsze.

Na dodatek wpadł na pomysł, by o sprawie poinformować znanego z „dobrego serca” radnego lewicy Wiesława Muszyńskiego. Ten, kiedy usłyszał o tym, szybko postanowił działać. Zebrał pieniądze wśród członków i sympatyków SLD, na czele którego stoi w powiecie, i zakupił dziecku solidną wyprawkę. – Chodzi o to, aby nie mówić o tym, że trzeba pomagać, ale pomóc – mówi radny Muszyński. – W dzisiejszej Polsce, kiedy wszyscy niemal chcą z tego kraju wyjechać i rodzi się coraz mniej dzieci, pomoc najmłodszym, tym najbiedniejszym, jest bezcenna. Na pewno o tej rodzinie nie zapomnimy.

źródło: sld-wlodawa.pl

About TV Włodawa

23 odwiedzających teraz
1 gości, 22 bots, 0 członków
Cały czas: 569 o godz. 01-18-2023 01:44 pm UTC
Najwięcej dzisiaj: 38 o godz. 01:00 am UTC
Ten miesiąc: 55 o godz. 09-13-2023 10:04 am UTC
Ten rok: 569 o godz. 01-18-2023 01:44 pm UTC