Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Home / Aktualności / Przejście w czerwcu
zbereze przejscie

Przejście w czerwcu

Jest zielone światło dla budowy przejścia przez torowisko w Woli Uhruskiej. Gmina dogadała się z władzami PKP i jeszcze w czerwcu bezpieczna przeprawa ma zostać oddana do użytku.

Na tę informację mieszkańcy Woli Uhruskiej czekali od lat. W końcu powstanie oficjalne i w pełni legalne przejście przez torowisko przy budynku byłego dworca PKP. Przeprawa zdecydowanie ułatwi i skróci komunikację pomiędzy zachodnią a wschodnią częścią miejscowości i ułatwi życie jej mieszkańcom.

Jeszcze do niedawna funkcjonowało tu dzikie przejście, usypane przez mieszkańców, które zostało rozebrane kilka miesięcy temu.
Niedawno wójt gminy Jan Łukasik ogłosił, że jego rozmowy z PKP zostały zakończone sukcesem. – Doszliśmy do porozumienia w sprawie budowy przejścia – mówi. – Ustaliliśmy, że gmina pokryje koszty budowy dojścia do torowiska, zaś PKP sfinansuje powstanie samej przeprawy.

Oczywiście zostanie ona wykonana z baczeniem na wszystkie kwestie związane z bezpieczeństwem, a samo przejście będą chroniły specjalne barierki – tłumaczy Łukasik.
Przejście ma być gotowe w połowie czerwca.

źródło: Nowy tydzien (bm)

About TV Włodawa

22 odwiedzających teraz
2 gości, 20 bots, 0 członków
Cały czas: 479 o godz. 07-29-2015 12:09 am UTC
Najwięcej dzisiaj: 23 o godz. 12:14 am UTC
Ten miesiąc: 38 o godz. 01-14-2022 05:15 pm UTC
Ten rok: 38 o godz. 01-14-2022 05:15 pm UTC