Home / Przedszkolaki na start znamy kryteria rekrutacji do przedszkola

Przedszkolaki na start znamy kryteria rekrutacji do przedszkola

Od marca włodawskie przedszkola rozpoczną nabór dzieci na nowy rok szkolny. Rodzice już przygotowują się do walki o miejsca w placówkach, bo zapisać się nie będzie podobno łatwo.

Przedszkole miejskie nr. 1 w tym roku jest w stanie przyjąć nawet 50 dzieci, ale pod pewnymi warunkami. Pierwszeństwo oczywiście mają dzieci 5-6 letnie. Dlatego nabór 3-latków uzależniamy od tego ile maluchów z grupy najstarszej pójdzie do szkoły. Jeśli znaczna cześć rodziców wybierze dla swoich pociech szkołę, to będziemy mieli miejsce i utworzymy dwie grupy 3-latków, każdą po 25-osób. Jeśli 5-6-latki zostaną u nas, to z najmłodszej grupy wiekowej przyjmiemy tylko 25 dzieci- mówi Jolanta Darnia, dyrektor PM nr.1.

Rok temu na 25 miejsc w placówce wpłynęło, aż 60 kart zgłoszeniowych. Dlatego podania sa poddawane ostrej selekcji. Pierwszeństwo przyjęcia mają dzieci rodziców samotnie wychowujących, rodziców którzy posiadają orzeczenia o stopniu niepełnosprawności oraz dzieci, których rodzice deklarują najdłuższy pobyt w przedszkolu.

Dwie 25-osobowe grupy 3-letnich dzieci zamierza utworzyć dyrektor Miejskiego Przedszkola Integracyjnego we Włodawie – Jolanta Karpiuk.

Planujemy przyjąć 50 dzieci w wieku 3 lat , dlatego wolelibyśmy, aby 6-latki w części poszły już do szkoły. Nie mamy miejsca, aby wszystkich pomieścić. Kryteria są te same co zawsze,. Tradycyjnie karty wydajemy od 1 marca, a przyjmujemy do końca miesiąca. Natomiast w każdy wtorek marca organizujemy w przedszkolu dni otwarte – tłumaczy Karpiuk.

Minimum jakie zakłada do przyjęcia Katarzyna Kościuk, dyrektor Przedszkola Miejskiego nr 2 we Włodawie, to 25 dzieci.

Obecnie mamy jedną pełną grupę 3-latków i jedną łączoną 3 i 4 letnich dzieci. Na razie zakładamy, że utworzymy jeden oddział, a to czy przyjmiemy więcej dzieci, zależy od tego ile 5-6-latków pójdzie do szkoły-wyjaśnia Kościuk.

 

źródło: SUPER TYDZIEŃ

 

About TV Włodawa

Leave a Reply

Your email address will not be published.

12345

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

11 odwiedzających teraz
1 gości, 10 bots, 0 członków
Cały czas: 479 o godz. 07-29-2015 12:09 am UTC
Najwięcej dzisiaj: 20 o godz. 10:12 am UTC
Ten miesiąc: 31 o godz. 12-04-2022 10:03 pm UTC
Ten rok: 160 o godz. 07-07-2022 04:24 pm UTC