Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Home / Kultura / Sztuka / Przedszkolak – Mały Ekolog
Mali Ekolodzy - Szkoła Podstawowa w Żukowie - Filia w Korolówce1

Przedszkolak – Mały Ekolog

W ramach zadania „Przedszkolak – Mały Ekolog” zorganizowane zostały warsztaty ekologiczne, przygotowane i przeprowadzone przez Pana Arkadiusza Iwaniuka – Zastępcę Lubelskiego Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska. Przedszkolaki z Korolówki, Różanki i Orchówka poznały ważny element dbania o środowisko – segregację odpadów.

Dzięki opowiedzianej historii o kolegach zaśmiecających boisko przy szkole, dzieci zrozumiały, że nawet najmniejszy papierek rzucony na trawnik, chodnik czy plac zabaw może spowodować, że urośnie w tym miejscu „góra” śmieci. Dlatego należy wrzucać niepotrzebne śmieci tam gdzie ich miejsce – do śmietnika, a zasłużymy się dla przyrody, jeśli śmieci te posegregujemy. Była to ważna lekcja, bo dzieci z dużym niezadowoleniem patrzyły na obrazki, gdzie w lesie czy jeziorze zalegały sterty śmieci, pozostawione tam przez ludzi. Wszyscy wolimy czyste, kwieciste łąki, pachnące lasy i błękitną wodę w jeziorze pełnym ryb. Za swoją wielce ekologiczną postawę przedszkolaki otrzymały odznakę „Przyjaciel Przyrody”. Warsztaty były już ostatnim z cyklu spotkań ekologicznych z przedszkolakami, zorganizowanych w ramach zadania. Poprzedzały je warsztaty w Ogrodzie Zoologicznym w Zamościu, warsztaty papiernicze i plastyczne. Efektem końcowym zadania „Przedszkolak – Mały Ekolog” jest opublikowanie Ekoinformatora. Zawiera on spostrzeżenia i wskazówki dzieci na temat dbania o przyrodę, a także opis wszystkich podjętych działań w ramach akcji. Za aktywny udział w ochronie przyrody oraz posiadaną wiedzę na ten temat, przedszkolaki z gminy Włodawa otrzymały odznaki „Mały Ekolog” oraz upominki rzeczowe, współfinansowane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie.

 źródło : Gmina Włodawa

About TV Włodawa

Leave a Reply

Your email address will not be published.

12345

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

7 odwiedzających teraz
1 gości, 6 bots, 0 członków
Cały czas: 479 o godz. 07-29-2015 12:09 am UTC
Najwięcej dzisiaj: 23 o godz. 12:05 pm UTC
Ten miesiąc: 55 o godz. 10-04-2021 05:20 pm UTC
Ten rok: 155 o godz. 05-19-2021 12:25 pm UTC