Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Home / Na Sygnale / Przed wywiadówką o bezpieczeństwie
PatIG

Przed wywiadówką o bezpieczeństwie

PatIGPolicjanci wraz z młodzieżą i nauczycielami z Publicznego Gimnazjum nr 1 we Włodawie zorganizowali spotkanie dla uczniów klas I i ich rodziców. W ramach programu „Profilaktyka a Ty” – PaT wszyscy mogli obejrzeć spektakl w wykonaniu młodzieży, zapoznać się z założeniami programu oraz wyciągnąć wnioski z przedstawionych scenek instruktażowych o charakterze profilaktycznym.

    Wczoraj włodawscy policjanci wspólnie z nauczycielami i uczniami z Publicznego Gimnazjum nr 1 we Włodawie spotkali się z uczniami klas I i ich rodzicami, których zapoznali z założeniami programu edukacyjno–profilaktycznego Projektu Ministerstwa Edukacji Narodowej i Komendy Głównej Policji pt. „Profilaktyka a Ty” – PaT.

    Główną ideą programu PaT jest promowanie mody na życie bez uzależnień. Wczorajsze przed wywiadówkowe spotkanie miało miejsce w hali sportowej macierzystego gimnazjum i rozpoczęło się od wykonania przez 20 osobową grupę gimnazjalistów z klas II-III i 7 nauczycieli spektaklu pt. ,,Sekret”, który na widzach zrobił ogromne wrażenie. Na twarzach rodziców dało się zauważyć przejęcie w czasie oglądania spektaklu, a u niektórych nawet zakręciła się łza w oku.

    Kolejnym etapem spotkania było przedstawienie i omówienie przez policjantów wyników ogólnopolskiej ankiety badawczej na temat uzależnień wśród młodzieży oraz przeprowadzenie scenek instruktażowych o charakterze profilaktycznym.

    Po zakończonym spotkaniu młodsza część widowni rozeszła się do domów, a ich rodzice do poszczególnych sal na wywiadówkę.

KWP

About TV Włodawa

20 odwiedzających teraz
3 gości, 17 bots, 0 członków
Cały czas: 479 o godz. 07-29-2015 12:09 am UTC
Najwięcej dzisiaj: 22 o godz. 01:15 am UTC
Ten miesiąc: 75 o godz. 05-24-2022 03:30 pm UTC
Ten rok: 112 o godz. 02-01-2022 06:07 am UTC