Home / Na Sygnale / Przed wywiadówką o bezpieczeństwie
PatIG

Przed wywiadówką o bezpieczeństwie

PatIGPolicjanci wraz z młodzieżą i nauczycielami z Publicznego Gimnazjum nr 1 we Włodawie zorganizowali spotkanie dla uczniów klas I i ich rodziców. W ramach programu „Profilaktyka a Ty” – PaT wszyscy mogli obejrzeć spektakl w wykonaniu młodzieży, zapoznać się z założeniami programu oraz wyciągnąć wnioski z przedstawionych scenek instruktażowych o charakterze profilaktycznym.

    Wczoraj włodawscy policjanci wspólnie z nauczycielami i uczniami z Publicznego Gimnazjum nr 1 we Włodawie spotkali się z uczniami klas I i ich rodzicami, których zapoznali z założeniami programu edukacyjno–profilaktycznego Projektu Ministerstwa Edukacji Narodowej i Komendy Głównej Policji pt. „Profilaktyka a Ty” – PaT.

    Główną ideą programu PaT jest promowanie mody na życie bez uzależnień. Wczorajsze przed wywiadówkowe spotkanie miało miejsce w hali sportowej macierzystego gimnazjum i rozpoczęło się od wykonania przez 20 osobową grupę gimnazjalistów z klas II-III i 7 nauczycieli spektaklu pt. ,,Sekret”, który na widzach zrobił ogromne wrażenie. Na twarzach rodziców dało się zauważyć przejęcie w czasie oglądania spektaklu, a u niektórych nawet zakręciła się łza w oku.

    Kolejnym etapem spotkania było przedstawienie i omówienie przez policjantów wyników ogólnopolskiej ankiety badawczej na temat uzależnień wśród młodzieży oraz przeprowadzenie scenek instruktażowych o charakterze profilaktycznym.

    Po zakończonym spotkaniu młodsza część widowni rozeszła się do domów, a ich rodzice do poszczególnych sal na wywiadówkę.

KWP

About TV Włodawa

10 odwiedzających teraz
0 gości, 10 bots, 0 członków
Cały czas: 569 o godz. 01-18-2023 01:44 pm UTC
Najwięcej dzisiaj: 24 o godz. 12:11 am UTC
Ten miesiąc: 569 o godz. 01-18-2023 01:44 pm UTC
Ten rok: 569 o godz. 01-18-2023 01:44 pm UTC