Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Home / Aktualności / Przed nami ostatni weekend wakacji, uważajmy na drogach
policja 10

Przed nami ostatni weekend wakacji, uważajmy na drogach

Podczas ostatniego weekendu tegorocznych wakacji nad bezpieczeństwem podróżujących czuwać będą policjanci. Będziemy kontrolować prędkość, stan trzeźwości, korzystanie z pasów bezpieczeństwa oraz sposób przewożenia dzieci. Niestety pomimo wielu apeli ze strony Policji, w dalszym ciągu brawura i bezmyślność w wielu przypadkach jest przyczyną tragicznych zdarzeń na drodze.

Przed nami ostatni wakacyjny weekend.  Część osób będzie wracała z letniego wypoczynku.  Nad bezpieczeństwem podróżujących czuwać będą policjanci. Kierowcy, którzy wyruszą w podróż muszą liczyć się ze wzmożonymi kontrolami. Funkcjonariusze sprawdzą, czy kierujący stosują się do przestrzegania ograniczeń prędkości na drogach. Podczas wzmożonych kontroli policjanci będą sprawdzać także stosowanie pasów bezpieczeństwa i urządzeń do bezpiecznego przewożenia dzieci, stan techniczny pojazdów, przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, a także stan trzeźwości kierujących wszelkimi pojazdami.

Długi i męczący czas podróży, panujące warunki atmosferyczne sprzyjają narastaniu agresji, która przejawia się jazdą z nadmierną prędkością czy też wyprzedzaniem na granicy ryzyka. Niecierpliwość kierujących poruszających się w ciągu pojazdów bardzo często doprowadza do tego, że podejmowane jest ryzyko wyprzedzania pojazdów, z naruszeniem obowiązujących przepisów.

Jazda z nadmierną prędkością, nieprawidłowe wyprzedzanie, wymuszanie pierwszeństwa przejazdu to wykroczenia regularnie popełniane przez kierujących, przyczyniające się do wzrostu liczby wypadków i kolizji drogowych. Dodatkowo brawura, brak wyobraźni i jazda bez zapiętych pasów bezpieczeństwa, są również nieodłącznym elementem niewłaściwego zachowania podczas jazdy.  Funkcjonariusze będą również walczyć w te dni z brakiem kultury niektórych kierowców – wyprzedzaniem stojących w korkach aut czy zajeżdżaniem drogi innym kierowcom.

Przypominamy także, że od najbliższej niedzieli każdy pieszy, który będzie się poruszał po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym, musi mieć odblask umieszczony w sposób widoczny dla kierujących. Za brak elementu odblaskowego będzie groził mandat – od 20 do 500 zł.

Pamiętajmy, że policyjne kontrole prowadzone są nie po to, by uprzykrzyć kierowcom życie, lecz aby poskromić piratów drogowych jeżdżących bez wyobraźni, bezkrytycznie odnoszących się do własnych umiejętności i traktujących łamanie przepisów prawa jako normę swojego postępowania.

Od początku lipca do 20 sierpnia br na drogach Lubelszczyzny doszło do 224 wypadków, w których 24 osoby zginęły, a blisko 300 odniosło obrażenia. Podczas dwóch wakacyjnych miesięcy ubiegłego roku odnotowaliśmy 314 wypadków, w których 46 osób zginęło, a 368 zostało rannych.

źródło: KWP R.L.R

 

About TV Włodawa

19 odwiedzających teraz
2 gości, 17 bots, 0 członków
Cały czas: 479 o godz. 07-29-2015 12:09 am UTC
Najwięcej dzisiaj: 26 o godz. 12:13 am UTC
Ten miesiąc: 42 o godz. 11-02-2021 02:07 pm UTC
Ten rok: 155 o godz. 05-19-2021 12:25 pm UTC