Home / PROTEST: Jarosław, sądy zostaw!

PROTEST: Jarosław, sądy zostaw!

Około tysiąca osób z 43 powiatów protestowało przed gmachem resortu sprawiedliwości w Warszawie przeciwko łączeniu sądów w ich miastach z innymi sądami rejonowymi. W pierwszych szeregach manifestantów kroczył Wiesław Holaczuk.

Włodawska delegacja niosła transparent z hasłem: Nie róbcie z Włodawy skansenu, zostawcie sąd po staremu. Starosta zdaje sobie sprawę z faktu, że taki protest może zostać przez rząd zlekceważony, ale nie zmienia to faktu, że trzeba rządzącym wytykać ich absurdalne pomysły, gdy same pisma nie wystarczają.
- Likwidacja sądu to jest bardzo zty i szkodliwy pomysł dla Włodawy i mieszkańców powiatu włodaw-skiego – mówi W. Holaczuk. – Nie tylko utrudni życie wielu ludziom, ale również wpłynie na kolejną degradację miasta i powiatu oraz spowoduje poczucie nieliczenia się rządu z wolą naszych mieszkańców. A to już jest zaprzeczeniem idei demokracji.


„Jarosław, sądy zostaw” – to było najpopularniejsze hasło wtorkowej demonstracji, kierowane do ministra sprawiedliwości Jarosława Gowina. Protestujący dostarczyli do ministerstwa setki tysięcy podpisów protestu przeciwko planom likwidacji małych sądów w Polsce. Chcą, aby ministerstwo wstrzymało decyzje w tej sprawie do czasu oceny przez Trybunał Konstytucyjny, czy reforma dotycząca reorganizacji sądów jest konstytucyjna.

źródło Nowy Tydzień

About TV Włodawa

Leave a Reply

Your email address will not be published.

12345

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

19 odwiedzających teraz
5 gości, 14 bots, 0 członków
Cały czas: 569 o godz. 01-18-2023 01:44 pm UTC
Najwięcej dzisiaj: 22 o godz. 08:46 am UTC
Ten miesiąc: 303 o godz. 02-01-2024 08:55 pm UTC
Ten rok: 303 o godz. 02-01-2024 08:55 pm UTC