Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Home / Aktualności / Program XVII Festiwalu Trzech Kultur
program_ftk

Program XVII Festiwalu Trzech Kultur

Czwartek – 22 września godz. 19.00 (dziedziniec Czworoboku) Koncert muzyki filmowej pod dyr. Krzesimira Dębskiego, z udziałem Anny Jurksztowicz i Orkiestry Symfonicznej im. Karola Namysłowskiego z Zamościa połączony z pokazem historycznym Sienkiewiczowskiego pojedynku Jurko Bohuna z Panem Wołodyjowskim.

Piątek – 23 września

godz.8.00 (mała synagoga) – Spotkania z filmem: Walcząc ze strachem – reż. Herz Frank, Maria Kravchenko (80 min.)*

godz.9.30 (mała synagoga) – Prezentacja wystawy Włodawski sztetl – miasteczko, którego już nie ma – animacja multimedialna 3D

godz.10.00-18.00 (sala wielofunkcyjna przy Parafii NSJ) Warsztaty gospel z zespołem Trzecia Godzina Dnia

godz.10.00 (mała scena festiwalowa – plac synagogalny) – Spektakl dla dzieci Tuwim Julek – Para buch, Frazy w ruch – Teatr Małe Mi z Warszawy

godz.10.30 (budynek administracyjny Muzeum) – Wernisaż wystawy – Dybuk i inne rysunki – wystawa prac Andrzeja Wajdy

godz.11.00 (mała scena festiwalowa – plac synagogalny) – Warsztaty tańca żydowskiego – prowadzenie Marzena Dudziuk-Koluch – Grupa Tańca Izraelskiego Kachol

godz.12.00 (mała scena festiwalowa – plac synagogalny) – Muzikaim – Muzyka Odnaleziona – Kapela Brodów – koncert połączony z tańcami żydowskimi

godz.13.30 (wielka synagoga) – Wernisaż wystawy fotograficznej Agnieszki Tarczewskiej Dzieci Eretz Israel połączony z spotkaniem z autorką

godz.14.00 (mała scena festiwalowa – plac synagogalny) – Żyd Wieczny Tułacz – widowisko słowno-muzyczne w wykonaniu artystów scen krakowskich: Marek Pyś, Beata Paluch, Ela Borkowska, Lech Dyblik,

Walentyn Dubrowskij – fortepian, Michał Półtorak – skrzypce, Leszek Szczerba – klarnet

godz.15.00 (mała synagoga) – Spotkanie z filmem: Sprawa Kozalczyka – reż. Roni Ninio (53 min.)*

godz.17.30 (wielka synagoga) – Razem z Braćmi – recital Sławy Przybylskiej

godz.19.00 (wielka synagoga) – Klezmafour – koncert muzyki klezmerskiej

godz.20.00 (mała synagoga) – Festiwalowe Spotkania z Gwiazdami

Sobota – 24 września

godz.10.00 (mała scena festiwalowa – plac synagogalny) – Opowieści z Pogranicza – program dla dzieci w wykonaniu Parparuszy – Wędrownej Wytwórni Zdarzeń

godz.10.00 (mała synagoga) – Pamięć pogranicza – pokazy form dokumentalnych z komentarzami twórców: Trudna pamięć oraz Maski – Wojciech Walkiewicz, Wspólna Włodawa – Miejsca i Mieszkańcy oraz Pojednanie przez trudną pamięć – Grupa Mowa Żywa

godz.11.00 (mała synagoga) – Wernisaż wystawy ikon Elżbiety Borkowskiej

godz.12.00 (mała scena festiwalowa – plac synagogalny) – Mirosław Czyżykiewicz – recital

godz. 13.00 (mała synagoga) – Spotkanie z filmem: 7 dni w St. Petersburgu – reż. Reuven Brodsky (60 min)*

godz. 14.00 (kościół św. Ludwika) – Koncert muzyki dawnej ze zbiorów jasnogórskich: Augustinus Volckmer ( XVIII / XIX w.): Missa in C, Litaniae in G, Ignacy Rygall (XVIII w): Concerto pro recreatione w wykonaniu Zespołu Muzyki Dawnej La Tempesta pod dyr. Jakuba Burzyńskiego.

godz.16.00 (sala wielofunkcyjna przy parafii NSJ we Włodawie) – Koncert finałowy warsztatów Gospel – Zespół TGD z uczestnikami

godz.17.30 (cerkiew) – Męski Zespół Wokalny Perfectum z Kijowa (Ukraina) – koncert muzyki cerkiewnej

godz.19.00 (wielka synagoga) – Olena Leonenko – spektakl muzyczny Podwórko – świat w reż. Janusza Głowackiego z udziałem Rafała Grząka (akordeon) i Macieja Regulskiego (gitara)

godz.20.00 (wielka synagoga) – Karolina Cicha i Spółka – koncert Jidyszland

godz.21.00 (mała synagoga) – Festiwalowe Spotkania z Gwiazdami

Niedziela – 25 września

godz.9.00 (cerkiew) – Nabożeństwo wraz z oprawą muzyczną liturgii w wykonaniu Chóru z Kijowa

godz.10.00 (mała synagoga) – Przedstawienie teatralne dla dzieci Księżniczka Rossa i Klimek -Teatr Katarynka

godz.10.00 (klasztor oo. Paulinów) – Wernisaż wystawy Starodruki w zbiorach klasztoru oo. Paulinów we Włodawie (XVII-XIX w.)

godz.11.00 (mała synagoga) – Gwiazdy we Włodawie, Gwiazdy o Włodawie – Mariusz Bonaszewski – spotkanie z aktorem teatralnym i filmowym

godz.12.00 (mała synagoga) – Gwiazdy we Włodawie, Gwiazdy o Włodawie – Hanna Śleszyńska – spotkanie z aktorką teatralną i filmową

godz.14.00 (sanktuarium Maryjne w Orchówku) – Konferencja popularno-naukowa Wokół Orchówka i kultu obrazu Matki Boskiej Orchowskiej.

Bus do Orchówka odjeżdżać będzie spod parkingu przy Muzeum we Włodawie (ul. Witosa) o godz. 13.30. Powrót ok. godz. 15.10

godz. 15.30 (kościół NSJ we Włodawie) – Koncert Miniatury Baroku: Tomasz Marczak – trąbka, Andrzej Sochocki – organy

godz.17.00 (kościół św. Ludwika) – Śpiew Trzech Tradycji – chorał gregoriański w wykonaniu Bornus Consort

godz.18.00 (kościół św. Ludwika) – Msza św. ekumeniczna.

godz.19.30 (plac synagogalny) – Koncert ZAKOPOWER

Prowadzenie: Anna Popek

Od piątku do niedzieli
(23-25.09) – Jarmark Festiwalowy (ul. Czerwonego Krzyża i Witosa) w tym pokazy ginących zawodów), Spotkania z Gwiazdami, warsztaty filmowe – prowadzenie Jan Borowiec (23-24.09, sobota), AKCJA! Filmowa Włodawa – program Teatru Gry Wstępnej, wystawa plenerowa Języki dialogu Grupy Mowa Żywa: park przy Cerkwi pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny przy ul. Kościelnej 11, instalacja festiwalowa Anny Różyckiej, zwiedzanie kościoła św. Ludwika i klasztoru oo. Paulinów (m.in.: podziemia, wieża kościelna, wystawa w klasztorze – piątek 10.00-15.00, sobota 10.00-14.00, w tym zwiedzanie z przewodnikiem w piątek: godz. 10.00, 11.00 i 14.00, sobota: godz. 10.00 i 12.00), zwiedzanie wieży widokowej i krypt przy Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Orchówku.

*Pokazy pofestiwalowe 10. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego ŻYDOWSKIE MOTYWY

 

About TV Włodawa

25 odwiedzających teraz
1 gości, 24 bots, 0 członków
Cały czas: 479 o godz. 07-29-2015 12:09 am UTC
Najwięcej dzisiaj: 49 o godz. 01:23 am UTC
Ten miesiąc: 178 o godz. 06-09-2019 11:34 am UTC
Ten rok: 398 o godz. 02-24-2019 11:41 am UTC