Home / Na Sygnale / Program PREWENCJA
DSC_0059

Program PREWENCJA

DSC_0059Włodawska Komenda Powiatowa Policji wraz z Zakładem Karnym we Włodawie przeprowadzili zajęcia z gimnazjalistami na terenie więzienia. W ramach wspólnie stworzonego programu pt. „PREWENCJA” odbyło się pierwsze spotkanie uczniów z osobami osadzonymi. Na podstawie „świadectwa życia” skazanych, młodzi ludzie uświadomili sobie jakie konsekwencje prawne i moralne niesie za sobą wejście na „złą drogę”.
Wczoraj przed południem w sali terapeutycznej Zakładu Karnego we Włodawie odbyło się pierwsze profilaktyczne spotkanie z młodzieżą w ramach programu pt. „PREWENCJA” stworzonego wspólnie przez Zakład Karny i włodawską Policję.
Podstawowym celem programu jest ostrzeżenie młodzieży przed łamaniem prawa, nadużywaniem alkoholu i zażywaniem środków odurzających. Na podstawie prawdziwego „świadectwa życia” dwóch skazanych gimnazjaliści dowiedzieli się o konsekwencjach zarówno prawnych jak i moralnych związanych z wejściem na „złą drogę”.
Dzięki projekcji filmu „Więzienie – stracony czas” oraz przestrogom osób odbywających karę pozbawienia wolności młodzi ludzie wkraczający w dorosłe życie mogli uświadomić sobie co mogą stracić sięgając po alkohol czy narkotyki, które przyczyniają się do popełniania przestępstw.
Spotkanie pozwoliło również skazanym uzewnętrznić swoje złe wybory życiowe, dzięki czemu uświadomili sobie, że wejście w konflikt z prawem zmieniło bezpowrotnie ich życie. Poczucie straconych dni w trakcie przebywania w izolacji wzbudziło także w skazanych szczery żal i spowodowało „katharsis”, które zauważyli również gimnazjaliści.
Pomysł przeprowadzenia programu spotkał się z pozytywnym odbiorem ze strony uczestników. W najbliższym czasie planowane jest przeprowadzenie kolejnych zajęć z młodzieżą w ramach „PREWENCJI”.
źródło: KWP

About TV Włodawa

Leave a Reply

Your email address will not be published.

12345

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

11 odwiedzających teraz
0 gości, 11 bots, 0 członków
Cały czas: 569 o godz. 01-18-2023 01:44 pm UTC
Najwięcej dzisiaj: 38 o godz. 12:02 am UTC
Ten miesiąc: 39 o godz. 03-02-2024 11:52 pm UTC
Ten rok: 303 o godz. 02-01-2024 08:55 pm UTC