Home / Na Sygnale / Profilaktyka w ramach programu PaT
PaT

Profilaktyka w ramach programu PaT

PaTKomenda Powiatowa Policji we Włodawie wspólnie z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie i Publicznym Gimnazjum nr 1 we Włodawie zapoznali mieszkańców miasta z założeniami programu edukacyjno–profilaktycznego Projektu Ministerstwa Edukacji Narodowej i Komendy Głównej Policji pt. „Profilaktyka a Ty” – PaT. Główną ideą programu jest promowanie mody na życie bez uzależnień. Spotkanie, które odbyło się w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego we Włodawie, rozpoczął spektakl ,,Sekret” w wykonaniu gimnazjalistów. Program spotkania skierowany był przede wszystkim do członków rodzin zastępczych i dorosłych, usamodzielnionych wychowanków.
 
Wczoraj włodawscy policjanci wspólnie z pracownikami Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie oraz nauczycielami i uczniami z Publicznego Gimnazjum nr 1 we Włodawie spotkali się z mieszkańcami miasta, których zapoznali z założeniami programu edukacyjno–profilaktycznego Projektu Ministerstwa Edukacji Narodowej i Komendy Głównej Policji pt. „Profilaktyka a Ty” – PaT.Główną ideą programu PaT jest promowanie mody na życie bez uzależnień. Wczorajsze spotkanie skierowane był przede wszystkim do członków rodzin zastępczych i dorosłych, usamodzielnionych wychowanków.
           
Spotkanie w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego we Włodawie rozpoczęło się od wykonania przez 21 osobową grupę gimnazjalistów i 7 nauczycieli spektaklu pt. ,,Sekret”, który na widzach zrobił ogromne wrażenie. Na twarzach rodziców dało się zauważyć przejęcie w czasie oglądania spektaklu, a u niektórych nawet zakręciła się łza w oku.
           
Kolejnym etapem spotkania było przedstawienie i omówienie przez policjantów wyników ogólnopolskiej ankiety badawczej na temat uzależnień wśród młodzieży oraz przeprowadzenie scenek instruktażowych o charakterze profilaktycznym.
           
Na zakończenie ponad dwugodzinnego spotkania wszyscy mogli przy kawie i ciastku porozmawiać o idei programu i odniesionych wrażeniach po spektaklu.
 
źródło: KWP

About TV Włodawa

Leave a Reply

Your email address will not be published.

12345

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

8 odwiedzających teraz
0 gości, 8 bots, 0 członków
Cały czas: 569 o godz. 01-18-2023 01:44 pm UTC
Najwięcej dzisiaj: 21 o godz. 11:44 am UTC
Ten miesiąc: 37 o godz. 12-04-2023 03:49 pm UTC
Ten rok: 569 o godz. 01-18-2023 01:44 pm UTC