Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Home / Profilaktyka a Ty?
SONY DSC

Profilaktyka a Ty?

W sali włodawskiego kina odbyła się premiera Projektu Ministerstwa Edukacji Narodowej i Komendy Głównej Policji pt. „Profilaktyka a Ty” – PaT. Ideą tego programu jest promowanie mody na życie bez uzależnień. Powyższy program na terenie powiatu włodawskiego został zrealizowany dzięki wspólnym działaniom Komendy Powiatowej Policji we Włodawie i Publicznego Gimnazjum nr 1 we Włodawie. Na premierę odegranego przez młodzież spektaklu ,,Sekret” przybyli m.in. przedstawiciele lokalnych władz, instytucji zajmujących się wychowaniem i profilaktyką oraz delegacje uczniów wraz z opiekunami ze szkół gimnazjalnych i ponad gimnazjalnych powiatu włodawskiego.
 

Wczoraj w sali kinowej Włodawskiego Domu Kultury o godz. 10 spotem promocyjnym rozpoczęła się premiera Programu Pilotażowego Projektu Ministerstwa Edukacji Narodowej i Komendy Głównej Policji pt. „Profilaktyka a Ty” – PaT. Ideą tego programu jest promowanie mody na życie bez uzależnień. Do jego realizacji na terenie powiatu włodawskiego doszło dzięki wspólnym działaniom Komendy Powiatowej Policji we Włodawie i Publicznego Gimnazjum nr 1 we Włodawie. Na premierę odegranego przez młodzież z PG 1 spektaklu ,,Sekret” przybyli przedstawiciele lokalnych władz, instytucji zajmujących się wychowaniem i profilaktyką oraz delegacje uczniów wraz z opiekunami ze szkół gimnazjalnych i ponad gimnazjalnych powiatu włodawskiego. Nie zabrakło również przedstawicieli Policji. Komendę Wojewódzką Policji w Lublinie reprezentował podinsp. Mariusz Rozwód, a Komendę Powiatową Policji we Włodawie Pan Komendant podinsp. Wiesław Kuszpa.
 

Policjanci omówili wyniki ogólnopolskiej ankiety badawczej na temat uzależnień wśród młodzieży, a następni przeprowadzili scenki instruktażowe o charakterze profilaktycznym. Punktem kulminacyjnym spotkania był spektakl edukacyjno-profilaktyczny pt. „Sekret” wykonany przez młodzież i nauczycieli z Publicznego Gimnazjum nr 1, który na widzach zrobił ogromne wrażenie. Młodzież również zaprezentowała film dokumentalny z procesu powstawania spektaklu. Na zakończenie wszyscy wraz z artystami odśpiewali hymn Przystanku PaT pt. „Nie wracajmy jeszcze na ziemię”, po czym przemieścili się do sali bankietowej WDK, gdzie przy kawie i ciastku dyskutowano na temat idei programu i wrażeń po spektaklu.
Również wczoraj został przedstawiony spektakl ,,Sekret” dla wszystkich uczniów, nauczycieli i rodziców Na twarzach rodziców dało się zauważyć przejęcie w czasie oglądania spektaklu, a u niektórych nawet zakręciła się łza w oku.
źródło: KPP WŁODAWA

About TV Włodawa

Leave a Reply

Your email address will not be published.

12345

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

10 odwiedzających teraz
1 gości, 9 bots, 0 członków
Cały czas: 479 o godz. 07-29-2015 12:09 am UTC
Najwięcej dzisiaj: 13 o godz. 12:23 am UTC
Ten miesiąc: 55 o godz. 11-21-2022 06:26 pm UTC
Ten rok: 160 o godz. 07-07-2022 04:24 pm UTC