Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Home / Kultura / Sztuka / Profilaktyka najważniejsza
IMG_0251

Profilaktyka najważniejsza

Scenki rodzajowe, pokazy w wykonaniu policji, straży pożarnej i granicznej, konkursy i prelekcje – w poniedziałek (29 października) w Zespole Szkół w Wyrykach odbyła się wyjątkowa konferencja w całości poświęcona propagowaniu praktyk zwiększających poziom bezpieczeństwa w gospodarstwach rolnych.

„Twój rozsądek i rozwaga żyć bezpiecznie Ci pomaga” to już trzecia konferencja zorganizowana pod takim tytułem przez Placówkę Terenową Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego we Włodawie oraz Szkołę Podstawową w Wyrykach. Celem nadrzędnym wydarzenia jest oczywiście poprawa bezpieczeństwa w gospodarstwach rolnych i jak mówiła Kamila Grzywaczewska, kierownik włodawskiego oddziału KRUS, zamysł ten jest realizowany.

– Z roku na rok zauważamy spadek liczby wypadków podczas prac w rolnictwie, a dzieje się tak m.in. za sprawą takich wydarzeń, jak ta konferencja, podczas której na różne sposoby staramy się uświadamiać dzieci, młodzież i dorosłych o wszelkich zagrożeniach czyhających przy zajęciach w gospodarstwie, czy na polu – wyjaśnia Grzywaczewska.

Podczas poniedziałkowej konferencji uczniowie kilku szkół powiatu włodawskiego zaprezentowali rodzajowe scenki z bezpieczeństwem w pracy rolnika jako tematem przewodnim, brali udział w konkursach wiedzy, czy podziwiali pokazy w wykonaniu naszych służb: policji, straży granicznej, czy strażaków.

źródło: Nowy Tydzień (bm)

About TV Włodawa

21 odwiedzających teraz
4 gości, 17 bots, 0 członków
Cały czas: 479 o godz. 07-29-2015 12:09 am UTC
Najwięcej dzisiaj: 93 o godz. 11:17 am UTC
Ten miesiąc: 185 o godz. 11-05-2018 10:04 am UTC
Ten rok: 276 o godz. 07-06-2018 03:36 pm UTC