Home / Aktualności / Profilaktyczny spływ kajakowy
sprzątanie rzeki -01

Profilaktyczny spływ kajakowy

Młodzieżowy Dom Kultury w swojej wakacyjnej ofercie nastawiony jest na różnego rodzaju działania związane z turystyką. Jedną z form zaproponowanych działań był profilaktyczny spływ kajakowy rzeką Włodawką na trasie SUCHAWA – WŁODAWA, który zorganizowany został 8 lipca b.r.

W spływie wzięli udział wychowankowie Młodzieżowego Domu Kultury im. Oskara Kolberga we Włodawie wraz z rodzicami pod opieką nauczycieli MDK oraz Aldon Dzięcioł, który jako doświadczony kajakarz służył radą i pomocą. W spływie uczestniczył również dyrektor MDK Marek Wójciga wraz ze swoim synem Piotrem. Spływ był możliwy dzięki dofinansowaniu ze środków Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych Gminy Włodawa. – Gmina Włodawa chętnie uczestniczy i wspiera działania prorodzinne i w ten sposób włącza się w ogólnopolską akcję „POSTAW NA RODZINĘ” – mówi Andrzej Kratiuk przewodniczący komisji, sekretarz Gminy.

 

Taka forma profilaktyki jest alternatywą wobec zachowań niedostosowanych, szansą na doświadczenie satysfakcji, poczucia sukcesu i własnej siły. W trudnych warunkach dzikiej przyrody, młodzi ludzie zdani sami na siebie, testowali wolę przetrwania, i ku własnemu zdziwieniu odkrywali w sobie ogromne psychiczne i biologiczne rezerwy. „Zrzucali maski”- poznali siebie i innych na nowo, pokonali własne słabości, zdobyli nowe doświadczenia i wiedzę. Wzmocnili charakter i samodyscyplinę. Pogoda tego dnia była przychylna dla uczestników spływu, na trasie było kilka miejsc, gdzie nie obyło się bez przenosin kajaków, poziom wody był wystarczający by dobić do przystani kajakowej przy „STAREJ KAFLARNI”. Na zakończenie spływu najstarszy kajakarz Aldon Dzięcioł pasował nowych adeptów kajakarstwa na kajakarzy, którzy po raz pierwszy uczestniczyli w spływie.

źródło: MDK

About TV Włodawa

1 odwiedzających teraz
0 gości, 1 bots, 0 członków
Cały czas: 569 o godz. 01-18-2023 01:44 pm UTC
Najwięcej dzisiaj: 9 o godz. 01:08 am UTC
Ten miesiąc: 29 o godz. 05-01-2024 01:42 am UTC
Ten rok: 303 o godz. 02-01-2024 08:55 pm UTC