Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Home / Na Sygnale / Pożar domu na Hanki Sawickiej
pozar

Pożar domu na Hanki Sawickiej

7 stycznia 2015 r. około godziny 20 otrzymaliśmy zgłoszenie o możliwym pożarze w jednym z mieszkań przy ul. Hanki Sawickiej we Włodawie. Do zdarzenia wyjechały dwa samochody gaśnicze z JRG Włodawa w tym sześciu strażaków. Po przyjeździe na miejsce okazało się, że z jednego mieszkania znajdującego się w budynku wielorodzinnym na parterze wydobywa się dym.

Strażacy natychmiast ubrali się w aparaty ochrony dróg oddechowych i weszli do zadymionego mieszkania. Okazało się, że wewnątrz znajdował się starszy człowiek w wieku około 80 lat który samodzielnie nie mógł opuścić swojego mieszkania, był oszołomiony i zdezorientowany. Strażacy wynieśli go na zewnątrz i podali tlen. Następnie na miejsce został wezwany zespół pogotowia ratunkowego policja i pogotowie energetyczne.

Dalsze działania polegały na gaszeniu palącego się mieszkania, ewakuacji i przewietrzeniu mieszkań znajdujących się powyżej miejsca pożaru. Prawdopodobną przyczyną pożaru było dogrzewanie mieszkania elektrycznymi urządzeniami grzewczymi. Straty wstępnie oszacowano na około 5 tys. zł. Przestrzegamy Państwa z rozwagą ogrzewajmy nasze domy, wentylujmy szczególnie miejsca gdzie pracują piece, piecyki, kominki.

Nie zaklejajmy otworów wentylacyjnych aby zaoszczędzić na ogrzewaniu. Instalujmy w końcu w miejscach najbardziej niebezpiecznych czujniki dymu i czadu. Czyśćmy kominy aby nie zapaliła się sadza i komin miał prawidłowy ciąg. Unikajmy palenia w piecach bez dozoru w czasie naszego snu. W pobliżu pieców i kominów nie składujmy materiałów palnych aby od nagrzanych powierzchni nie doszło do zapalenia całego poddasza lub kotłowni.

źródło: PSP Włodawa

About TV Włodawa

15 odwiedzających teraz
3 gości, 12 bots, 0 członków
Cały czas: 479 o godz. 07-29-2015 12:09 am UTC
Najwięcej dzisiaj: 23 o godz. 12:01 pm UTC
Ten miesiąc: 27 o godz. 07-01-2022 03:47 pm UTC
Ten rok: 112 o godz. 02-01-2022 06:07 am UTC