Home / Aktualności / Powstaje gazociąg relacji Kamień – Włodawa
gaz

Powstaje gazociąg relacji Kamień – Włodawa

Karpacka Spółka Gazownictwa rozpoczęła realizację inwestycji istotnej dla rozwoju regionów i społeczności lokalnych – gazyfikację obszaru powiatów włodawskiego i chełmskiego. Inwestycja stwarza możliwość doprowadzenia gazu ziemnego do mieszkańców gazyfikowanych gmin, zainteresowanych korzystaniem z nowego źródła energii.

Korzyści płynące z inwestycji

Gaz ziemny to paliwo wydajne, wygodne i ekologiczne stosowane w domach, mieszkaniach, jaki w przemyśle. Używanie go w gospodarstwach domowych wpływa na poprawę standardu życia(gaz ziemny dostarczany za pośrednictwem sieci gazowej jest wygodniejszy w użyciu i nie wymaga magazynowania). Ma także wpływ na poprawę konkurencyjności podmiotów gospodarczych (obniżenie kosztów eksploatacji poprzez zamianę paliwa droższego – propanu-butanu – na tańsze). Zwiększa również możliwość rozwoju turystyki w regionie (budowa infrastruktury przyjaznej środowisku). Ponadto stwarza możliwość stosowania nowoczesnych technologii wytwarzania energii (w placówkach użytku publicznego tj. szkoły, szpitale itp.) i co ważne – chroni środowisko naturalne (praktycznie brak zanieczyszczeń w porównaniu z innymi nośnikami energii).

Praca wre

21 września 2012 r. KSG przekazała wykonawcy – firmie MTM „Nowum” teren budowy pod realizację zadania inwestycyjnego „Gazyfikacja rejonu Włodawy”. Intensywne prace budowlane rozpoczęły się zgodnie z harmonogramem na początku października br.Proces gazyfikacji przebiegać będzie etapowo i jest rozłożony na kilka lat. Obecnie roboty budowlane trwają w gminach Wola Uhruska, Ruda-Huta, Hańsk i Włodawa. Jednocześnie prowadzone są prace mające na celu zaprojektowanie sieci dystrybucyjnej, która pozwoli doprowadzić paliwo gazowe do mieszkańców ww. rejonów. Realizacja przyłączeń do sieci gazowej odbywać się będzie sukcesywnie w oparciu o zawierane umowy przyłączeniowe.Pierwsi odbiorcy gazu ziemnego zostaną przyłączeni do sieci gazowej już w pierwszym półroczu 2015 r.

About TV Włodawa

Leave a Reply

Your email address will not be published.

12345

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

9 odwiedzających teraz
1 gości, 8 bots, 0 członków
Cały czas: 569 o godz. 01-18-2023 01:44 pm UTC
Najwięcej dzisiaj: 24 o godz. 12:59 am UTC
Ten miesiąc: 303 o godz. 02-01-2024 08:55 pm UTC
Ten rok: 303 o godz. 02-01-2024 08:55 pm UTC