Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Home / Aktualności / Powakacyjne radzenie
sesja-w-mieście1-696x462

Powakacyjne radzenie

(4 września) Tak spokojnej sesji miejskich rajców dawno we Włodawie nie było. Interpelacje dotykały przede wszystkich kwestii drogowych, za to podziękowań dla burmistrza nie brakowało. Niestety, sesja nie była w żaden sposób transmitowana na żywo. A już było tak dobrze, bo ostatnie były transmitowane z wizją i fonią…

Interpelacje, wnioski i zapytania radnych rozpoczął radny Waldemar Kazuro, który zauważył praktycznie nieczytelną tablicę pamiątkową na Szkole nr 3. Z kolei radny Krzysztof Flis ponownie apelował o zatrudnienie koordynatora szkolnego związku sportowego przy MOSiR-ze. Pytał też, czy będzie nauka pływania w ramach zajęć lekcyjnych, prosił o tablice informacyjne przy stanicach na Bugu, na koniec zauważył istniejące od lat składowisko odpadów przy ul. Przemysłowej. Andrzej Bisko dodał do tego skaładowiska na terenie po byłej mleczarni. Z kolei radny Erazm Meniów, najaktywniejszy jak zwykle, pytał o powrót uciążliwych kawek do miejskiego parku i zakończenie szlaku pieszo-rowerowego z ul. Sierpińskiego na… słupie. Zauważył też śmieci przy kładce na Włodawce, apelował o oświetlenie tejże ulicy przy zbiegu z ul. Korolowską.

WIĘCEJ W NOWYM TYGODNIU

Chciał też wiedzieć, jak idą prace z budową mieszkań socjalnych przy ul. Pancerniaków, pytał o przyszłość podstrefy ekonomicznej oraz o to, czemu od ponad roku nie działa kamera na ratuszu (Jak stanęła w lipcu ub.r., tak stoi). Jerzy Łagodziński apelował o dalszy ciąg malowania znaków poziomych w mieście. Elżbieta Wołoszun poruszyła temat kolizyjnego skrzyżowania ul. Lubelskiej z JP II (- Czas coś z tym zrobić). Joanna Szczepańska stwierdziła, że mieszkańcy mają problemy z zaparkowaniem przy urzędzie miejskim (Może by wyznaczyć specjalny parking dla petentów?). Zdecydowanie najwięcej było apeli o remonty ulic – radni niemal gremialnie porosili o remonty Szpitalnej, Garnizonowej, Podzamacze, Prusa, Suchawskiej, Krzywej, Klasztornej, Wiejskiej (konieczność pozostawienia tam wiaty dla uczniów) oraz pasaż między al. Jana Pawła II i ul. Chełmską.

Radni podjęli siedem uchwał, w tym dotyczące zbycia nieruchomości, utworzenia odrębnych obwodów głosowania, określającej tryb powoływania członków oraz organizację i tryb działania Miejskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego we Włodawie, nadania nazwy ulicy. Radni zapoznali się też z raportem monitoringowym zawierającym ocenę skuteczności polityki społecznej prowadzonej w mieście Włodawa za rok 2018.

Odpowiedzi na interpelacje udzielał głównie burmistrz Wiesław Muszyński pospołu z sekretarzem. Wybrane odpowiedzi: ad tablicy – będzie wymieniona; ad koordynatora – od października taka osoba się pojawi; ad pływania – SP nr 2 zgłosiła swój akces, SP nr 3 nie; ad ptaków – Być może wrócimy do pomysłu wykorzystania drona w walce z nimi; ad podstrefy ekonomicznej – przeszła przez radę ministrów, został tylko podpis premiera; ad dróg – będą remontowane w miarę możliwości; ad wiaty przy ul. Wiejskiej – korzystali z niej przede wszystkim uczniowie gimnazjum nr 2, a ta szkoła wygasa; ad kamery – będzie zrobiona. Podczas odpowiedzi głos zabrał również prezes MPGK, który opowiedział o awarii wodociągowej w mieście, która niby była, ale nie można tego uznać za stan awaryjny, bo wszystko szczelne – mówił prezes spółki Hubert Ratkiewicz.

źródło: Nowy Tydzień (pk)

About TV Włodawa

17 odwiedzających teraz
2 gości, 15 bots, 0 członków
Cały czas: 479 o godz. 07-29-2015 12:09 am UTC
Najwięcej dzisiaj: 25 o godz. 02:07 am UTC
Ten miesiąc: 56 o godz. 08-04-2022 03:45 pm UTC
Ten rok: 160 o godz. 07-07-2022 04:24 pm UTC