Home / Kultura / Sztuka / Potrawy na co dzień i od święta ze starostą
holaczuk

Potrawy na co dzień i od święta ze starostą

holaczukKurs – szkolenie Dekoracja stołów i potraw – na co dzień i od święta odbył się w dniach 11-13 kwietnia w świetlicy wiejskiej w Szumince (gm. Włodawa). Organizatorem szkolenia było Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw w Powiecie Włodawskim we współpracy z Zespołem Doradztwa Rolniczego we Włodawie i w Chełmie, którzy byli doradcami ds. zasad zdrowego odzywania.

Kurs – szkolenie Dekoracja stołów i potraw – na co dzień i od święta odbył się w dniach 11-13 kwietnia w świetlicy wiejskiej w Szumince (gm. Włodawa). Organizatorem szkolenia było Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw w Powiecie Włodawskim we współpracy z Zespołem Doradztwa Rolniczego we Włodawie i w Chełmie, którzy byli doradcami ds. zasad zdrowego odzywania.
Uczestnikami kursu były panie z gminy Włodawa, które przygotowały potrawy, a następnie pod nadzorem i instruktażem dekoratorki samodzielnie upiększały stoły w różnych stylach na różne okoliczności. Tematem szkolenia były także zasady rozsadzania gości, składanie serwetek, forma zaproszeń, ustawianie przekąsek i dań etc.
- Pięknie nakryty stół jest doskonałym uzupełnieniem wykwintnego posiłku – mówi Ewa Pastusiak, prezes stowarzyszenia. – Podkreśla odświętność chwili i jest wyrazem naszego szacunku dla zaproszonych gości. Nie potrzeba jednak szczególnej okazji, by przygotować stołową dekorację. Wszak nawet skromnej kolacji z przyjaciółmi można nadać interesującą oprawę, zaś uczta dla oczu znakomicie dopełni ucztę dla żołądka.
Celem kursu było podniesienie jakości życia mieszkańców. Kursantki otrzymały materiały szkoleniowe, przepisy, fartuszki, książki. Zwieńczeniem starannie udekorowanych potraw przy pięknie wystrojonych stołach było uroczyste zakończenie, na które przybyli zaproszeni goście: Wiesław Holaczuk – starosta włodawski, Tadeusz Sawicki – wójt gminy Włodawa i Henryk Oleszczuk – kierownik ZDR we Włodawie.

źródło: Starostwo Włodawa

About TV Włodawa

Leave a Reply

Your email address will not be published.

12345

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

7 odwiedzających teraz
3 gości, 4 bots, 0 członków
Cały czas: 569 o godz. 01-18-2023 01:44 pm UTC
Najwięcej dzisiaj: 14 o godz. 12:03 am UTC
Ten miesiąc: 30 o godz. 05-20-2024 11:39 pm UTC
Ten rok: 303 o godz. 02-01-2024 08:55 pm UTC