Home / Na Sygnale / Potrącił śmiertelnie 19-latke i uciekł z miejsca zdarzenia
policja

Potrącił śmiertelnie 19-latke i uciekł z miejsca zdarzenia

Po czterech dobach nieprzerwanej służby policjanci z Komendy Miejskiej Policji wpadli na trop kierowcy, który w ostatnią sobotę potrącił 19-letnią Katarzynę i odjechał z miejsca wypadku nie udzielając jej pomocy.
Przy sprawie nieprzerwanie pracowało kilkudziesięciu policjantów ze specjalnie powołanej grupy dochodzeniowo-śledczej. Łącznie sprawdzono ponad 100 różnego rodzaju wytypowanych samochodów osobowych. Przełom nastąpił dzisiaj około godz. 15.30. Policjanci ustalili, że osobowy vw, który przejeżdżał przez ul. Turystyczną, mógł uczestniczyć w tym wypadku. Pomimo braku czytelności wszystkich numerów na tablicy rejestracyjnej, wytypowano najbardziej prawdopodobny pojazd.
        Właścicielem poszukiwanego vw passata okazał się 26-letni mieszkaniec powiatu łęczyńskiego. Szokiem dla policjantów były kolejne ustalenia. Okazało się, że 26-latkiem jest funkcjonariusz służby przygotowawczej miejscowej komendy Policji. Mężczyzna został zatrzymany do dyspozycji prokuratora. Policjanci zabezpieczyli samochód, który jest poddawany szczegółowym oględzinom.
        Funkcjonariusz oprócz odpowiedzialności karnej (grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 12), poniesie odpowiedzialność dyscyplinarną. Wdrożono procedurę związaną z natychmiastowym zwolnieniem go ze służby.
Funkcjonariusz z dwuletnim stażem w stopniu starszego posterunkowego pełnił służbę w ogniwie patrolowo-interwencyjnym. Dalsze czynności związane z funkcjonariuszem będzie wykonywał osobiście prokurator.
 
zródło  KWP
AF

About TV Włodawa

20 odwiedzających teraz
1 gości, 19 bots, 0 członków
Cały czas: 569 o godz. 01-18-2023 01:44 pm UTC
Najwięcej dzisiaj: 24 o godz. 03:37 am UTC
Ten miesiąc: 44 o godz. 11-11-2023 01:08 pm UTC
Ten rok: 569 o godz. 01-18-2023 01:44 pm UTC