Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Home / Na Sygnale / POTRĄCENIE NA PRZEJŚCIU DLA PIESZYCH
360-137396

POTRĄCENIE NA PRZEJŚCIU DLA PIESZYCH

W Urszulinie 32-latek kierując samochodem marki Honda Accord na drodze krajowej nr 82 potrącił przechodzącą przez przejście dla pieszych 79-latkę. Kobieta z obrażeniami ciała trafiła do szpitala. Policjanci ustalają okoliczności zdarzenia i apelują o rozważną i ostrożną jazdę.

W piątek po godz. 16 dyżurny włodawskiej komendy został powiadomiony o potrąceniu pieszej w Urszulinie. Na miejsce skierowano policjantów. Mundurowi zorganizowali objazd i kierowali ruchem. Ze  wstępnych ustaleń wynika, że 32-letni mieszkaniec gm. Niemce kierując samochodem marki Honda Accord potrącił przechodzącą przez przejście dla pieszych 79-letnią mieszkankę Urszulina, która z obrażeniami ciała trafiła do szpitala. Jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Tego dnia z uwagi na intensywne zamglenie panowały trudne warunki drogowe. 32-latkowi w związku ze zdarzeniem zatrzymano prawo jazdy.

Policjanci apelują o rozważną i ostrożną jazdę!

Pamiętajmy, że tylko stosując się do przepisów ruchu drogowego oraz zachowując szczególną uwagę można uniknąć wypadków i kolizji. Wsiadając za kierownicę respektujmy znaki drogowe i kierujmy się zasadą ograniczonego zaufania względem innych uczestników ruchu drogowego. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo wszystkich zależy od bardzo wielu czynników a nieostrożność, brak rozwagi, brawura i alkohol to najczęstsze przyczyny wielu tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych.

Z uwagi na szybko zapadające ciemności, zamglenia i opady mając na uwadze bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego policjanci apelują ostrożną jazdę, dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze a także o noszenie odblasków nie tylko poza terenem zabudowanym ale również w mieście i właściwe oświetlenie jednośladów. Dzięki temu kierujący pojazdami mają realne szanse zauważenia pieszego, szybkiej i właściwej reakcji a tym samym uniknięcia zderzenia.

źródło: KWP B.SZ.

About TV Włodawa

16 odwiedzających teraz
0 gości, 16 bots, 0 członków
Cały czas: 479 o godz. 07-29-2015 12:09 am UTC
Najwięcej dzisiaj: 28 o godz. 12:49 am UTC
Ten miesiąc: 55 o godz. 08-03-2020 11:47 pm UTC
Ten rok: 155 o godz. 05-08-2020 02:14 pm UTC