Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Home / Aktualności / Postępowanie dyscyplinarne wobec włodawskiej sędzi
sad

Postępowanie dyscyplinarne wobec włodawskiej sędzi

sad24 strony liczy wniosek o wszczęcie postępowania dyscyplinarnego w stosunku do sędzi włodawskiego wydziału Sądu Rejonowego w Chełmie. Zarzuca się jej m.in. rażące przedłużanie spraw , rezygnowanie z przesłuchań świadków czy nieznajomość akt sprawy. Przed sądem dyscyplinarnym stanie pod koniec września.

Do sądu Okręgowego w Lublinie wpłynął wniosek o wszczęcie postępowania dyscyplinarnego wobec sędzi , która na co dzień orzeka we włodawskim oddziale Sądu Rejonowego w Chełmie. Jego autorem był wizytator wysłany do Włodawy przez prezesa Sądu Okręgowego w Lublinie, który na miejscu dopatrzył się w działaniu sędzi rażących , według niego , uchybień . Było to m.in.  bezpodstawne przedłużenia kilkunastu spraw i procesów, nieprzesłuchiwanie świadków, mimo iż ci byli obecni na sali rozpraw, czy branie urlopów w czasie , gdy sędzia miała wyznaczone rozprawy sądowe.

Takie postępowanie sprawy dla części pracowników włodawskiego sądu jest zadziwiające. Oskarżona sędzia uchodzi bowiem za osobę bardzo niezależną i sprawiedliwą, a to bardzo pożądana w tym zawodzie cecha. Zastrzeżenia można by mieć do tego , że na początku swojej kariery zawodowej rzeczywiście prowadziła sprawy dłużej i bardziej drobiazgowo niż inni oraz brała zwolnienia lekarskie i urlopy w momentach kiedy była najbardziej potrzebna w pracy, co faktycznie spowolniało bieg niektórych spraw.

Obecnie sędzia przebywa na zwolnieniu. W swojej sprawie nie chciała się wypowiadać, bo zabrania jej tego art. 89 ustawy  Prawo o ustroju sądów powszechnych. Proces ma się rozpocząć 30 września.

źródło: Nowy Tydzień

 

About TV Włodawa

14 odwiedzających teraz
2 gości, 12 bots, 0 członków
Cały czas: 479 o godz. 07-29-2015 12:09 am UTC
Najwięcej dzisiaj: 36 o godz. 01:15 am UTC
Ten miesiąc: 36 o godz. 10-04-2022 01:15 am UTC
Ten rok: 160 o godz. 07-07-2022 04:24 pm UTC