Home / Kultura / Sztuka / Posłowie za przejściem w Zbereżu
starostwo zbereze

Posłowie za przejściem w Zbereżu

Parlamentarzyści z województwa lubelskiego spotkali się w ramach funkcjonującego w tej kadencji Sejmu Lubelskiego Zespołu Parlamentarnego. Gościem posiedzenia był Wiesław Holaczuk – starosta włodawski, który mocno „lobbuje” na rzecz uruchomienia stałego przejścia granicznego w Zbereżu.
Spotkanie, które odbyło się w lubelskim urzędzie wojewódzkim, poświęcone było utworzeniu stałego lotniczego przejścia granicznego w porcie lotniczym Lublin-Świdnik oraz nowych przejść granicznych w powiecie bialskim i włodawskim. Starosta włodawski przedstawił posłom wiele dotychczasowych podjętych działań, których efektem sa m.in. corocznie organizowane Europejskie Dni Dobrosąsiedztwa w sierpniu w Woli Uhruskiej, Zbereżu i Adamczukach (Ukraina). Starosta zaproponował również, by w związku z „wypadnięciem” z harmonogramu jednego z przejść w województwie podkarpackim, na to miejsce rozpocząć budowę polsko-ukraińskiego przejścia w Zbereżu.

Po polskiej stronie. – Chodzi o to, by jak najszybciej otworzyć powiat włodawski na wschód – mówił W. Holaczuk. – Jesteśmy jedynym przygranicznym powiatem na Lubelszczyźnie, który nie ma na swoim terenie żadnego przejścia. Najwyższy czas to zmienić. To bariera dla rozwoju naszego całego regionu. Ponadto, po naszych rozmowach ze stroną ukraińska, wiemy, ze przejście w Zbereżu jest dla nich priorytetem i chcą je otworzyć w pierwszej kolejności.
Wszyscy parlamentarzyści, jak również zaproszeni przedstawiciele władz samorządowych zainteresowani rozwojem współpracy polsko-ukraińskiej wyrazili poparcie dla wszelkich działań zmierzających do utworzenia stałego przejścia w Zbereżu.

źródło: Starostwo Powiatowe Włodawa

About TV Włodawa

12 odwiedzających teraz
0 gości, 12 bots, 0 członków
Cały czas: 569 o godz. 01-18-2023 01:44 pm UTC
Najwięcej dzisiaj: 31 o godz. 08:10 am UTC
Ten miesiąc: 569 o godz. 01-18-2023 01:44 pm UTC
Ten rok: 569 o godz. 01-18-2023 01:44 pm UTC