Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Home / Aktualności / Posada dla eksstarosty
mpgk

Posada dla eksstarosty

Potwierdziły się nasze spekulacje. Edward Łągwa, były wicestarosta włodawski, ma już nową posadę. Od 1 marca jest wiceprezesem Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej we Włodawie. Przeciwko tej nominacji i tworzeniu dodatkowego stanowiska w spółce protestowała część związkowców. 62-letni Edward Łągwa to były szef włodawskiego SLD, starosta i wicestarosta włodawski oraz radny sześciu kadencji. Po przegranych przez rządzącą powiatem koalicję PiS-SLD wyborach i utracie stanowiska wicestarosty, od grudnia ub.r. Łągwa był na zwolnieniu lekarskim. Od 1 marca ma jednak nową posadę. Został drugim, obok dyrektora ds. technicznych Waldemara Robaka, członkiem zarządu MPGK we Włodawie, na którego czele od lat stoi prezes Krzysztof Kot. Choć Łągwa cieszy się we Włodawie opinią człowieka pracowitego i fachowego, to przeciwko jego nominacji na wiceprezesa MPGK zaprotestowała część związków komunalnej spółki, domagając się od burmistrza będącego organem właścicielskim MPGK zmiany decyzji. Burmistrz Wiesław Muszyński z powołania Łągwy się nie wycofał, uważając, że dodatkowy członek zarządu jest w spółce potrzebny, a były wicestarosta, który w MPGK przepracował kilkanaście lat, jest najlepszym kandydatem na to stanowisko. 

- Głównym moim zamierzeniem jest to, aby spółka MPGK, rozwijając się, prowadziła dodatkowe działalności. Dotychczas firma ta utrzymuje się przede wszystkim dzięki mieszkańcom – z opłat komunalnych. Praktycznie co roku były podwyżki za media komunalne, dzięki temu spółka przynosi spore zyski. Moim zdaniem trzeba spróbować rozwinąć inne, dodatkowe działalności. Chodzi o to, by firma nie utrzymywała się tylko z opłat mieszkańców, a przy okazji przyniosło to dodatkowe miejsca pracy. I takie zadanie zleciłem już nowemu zarządowi spółki, dając kwartał na przygotowanie propozycji nowych inwestycji w firmie – mówi burmistrz Wiesław Muszyński. – Oczywiście wspólnie z zarządem na bieżąco będziemy nad tym pracowali. I zadaniem nowego wiceprezesa będzie wdrożenie nowego projektu w spółce. Zdaję sobie oczywiście sprawę z tego, że chwilowo wygląda to na powołanie dodatkowego miejsca pracy w spółce. Ale z czasem mieszkańcy zobaczą, że jest ku temu konkretny cel rozwoju firmy, a przede wszystkim tworzenie nowych miejsc pracy. 

Przed byłym starostą więc ciężka praca i wyzwanie nie lada: rozszerzyć i uatrakcyjnić działalność spółki, która jest monopolistą na włodawskim rynku. Do tego część załogi zastanawia się, jak będzie układała się współpraca na linii prezes Kot – wiceprezes Łągwa, wskazując na ich różne charaktery, temperament i polityczne poglądy.

źródło: Nowy Tydzień

About TV Włodawa

14 odwiedzających teraz
1 gości, 13 bots, 0 członków
Cały czas: 479 o godz. 07-29-2015 12:09 am UTC
Najwięcej dzisiaj: 46 o godz. 05:13 am UTC
Ten miesiąc: 132 o godz. 03-14-2019 05:06 pm UTC
Ten rok: 398 o godz. 02-24-2019 11:41 am UTC