Home / Aktualności / Porozumienie gmin w/s obszaru funkcjonalnego
baner

Porozumienie gmin w/s obszaru funkcjonalnego

banerPrzedstawiciele 11 samorządów z okolic Włodawy zawarli porozumienie, które pozwoli im lepiej przygotować się do wykorzystywania funduszy strukturalnych, dostępnych w ramach perspektywy finansowej 2014 – 2020. Ostatnie decyzje o przystąpieniu do inicjatywy pod hasłem Włodawski Obszar Funkcjonalny zapadły w czwartek 31 stycznia, a w piątek 1 lutego wspólny wniosek samorządów trafi do Ministerstwa Rozwoju Regionalnego.

Właśnie ten resort ogłosił konkurs dla obszarów funkcjonalnych, które mogą się starać o dotacje w wysokości od 400 tysięcy do nawet 3 milionów złotych. Pieniądze mogą być wykorzystane na zdiagnozowanie istniejącego potencjału i opracowanie strategii rozwoju całego obszaru oraz przygotowanie dokumentacji technicznych, zawartych w strategii, konkretnych inwestycji, które w przyszłości będą mogły być dofinansowane z nowej perspektywy finansowej.
To ile środków będzie do wykorzystania nie jest jeszcze rozstrzygnięte, ale już wiadomo, że największe szanse na pozyskanie pieniędzy będą mieć właśnie obszary funkcjonalne, których przedstawiciele wykażą, że potrzebują środków na realizację celów więcej niż jednego samorządu.

Obszar funkcjonalny mogą utworzyć co najmniej dwa sąsiadujące ze sobą samorządy, ale jednym z nich musi być gmina miejska. Wnioskodawcą i liderem Włodawskiego Obszaru Funkcjonalnego będzie Gmina Miejska Włodawa, a jej partnerami Powiat Włodawski oraz 9 gmin wiejskich: Hanna, Hańsk, Stary Brus, Urszulin, Włodawa, Wola Uhruska i Wyryki z powiatu włodawskiego, a także Ruda-Huta z powiatu chełmskiego oraz Sosnowica z powiatu parczewskiego.

IAS

About TV Włodawa

Leave a Reply

Your email address will not be published.

12345

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

8 odwiedzających teraz
0 gości, 8 bots, 0 członków
Cały czas: 569 o godz. 01-18-2023 01:44 pm UTC
Najwięcej dzisiaj: 24 o godz. 12:59 am UTC
Ten miesiąc: 303 o godz. 02-01-2024 08:55 pm UTC
Ten rok: 303 o godz. 02-01-2024 08:55 pm UTC