Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Home / Aktualności / Ponad setka biegaczy z żelaza stanie do boju!
plakat zelazny

Ponad setka biegaczy z żelaza stanie do boju!

zelaznyBardzo poważna impreza triatlonowa nad J. Białym w Okunince odbędzie się w najbliższą sobotę, 8 czerwca o godz. 13 w Okunince. Zgłosiło się do niego ponad 120 zawodników z całej Polski. „Żelazny Bieg” może stać się cykliczną imprezą o ogólnopolskiej randze. Organizatorem jest włodawskie starostwo. 
8 czerwca na trasie Okuninka – Orchówek planowany jest triatlon – czyli zmagania sportowców o ekstremalnych możliwościach. Triatlon składa się z trzech części – pływania, jazdy rowerem i biegu długodystansowego. Podczas olimpiady w Londynie to właśnie tę dyscyplinę oglądało najwięcej mieszkańców tego miasta. Cieszy się ona zatem coraz większą popularnością. Teraz zawita nad J. Białe.
- Impreza będzie elementem promocji województwa lubelskiego, jak również upowszechni ideę zdrowego trybu życia oraz stanowić będzie żywą lekcję historii o żołnierzach Polskiego Podziemie Niepodległościowego – mówi Wiesław Holaczuk, starosta włodawski. „Żelazny Bieg” dedykowany jest pamięci Żołnierzy Wyklętych, którzy po wojnie zmagali się z komunistycznym totalitaryzmem.
Bieg będzie organizowany w formie triathlonu o charakterze sprint – 750 m pływania, 20 km jazdy rowerem oraz 5 km biegu. Planowana trasa zawodów obejmuje dwie miejscowości Okuninkę i Orchówek.
Zawody rozgrywane będą w dwóch kategoriach open: kobiet i mężczyzn powyżej 16. roku życia. Przewidywane są atrakcyjne nagrody.
Głównymi organizatorami „Żelaznego Biegu” są: Starostwo Powiatowe we Włodawie oraz stowarzyszenie Leniwce.pl
Szczegółowy program imprezy wraz ze wszelkimi informacjami znajduje się na stronie www.zelaznybieg.pl
- Jestem przekonany, że impreza ta może stać się niedługim czasie wizytówką naszego regionu. Widowiskowość triathlonu i piękna przyroda Powiatu Włodawskiego powodują, że warto zorganizować takiego typu zawody nad Jeziorem Białym – dodaje Mariusz Zańko (kierownik zawodów).
Serdecznie zapraszamy!
PS – W związku z tymi zawodami, tego dnia w godz. 12.30 – 15.00 będą miały miejsca utrudnienia w ruchu drogowym. Zamknięta będzie droga gminna nr 104228 Okuninka – Orchówek (od kościoła do drogi w Orchówku), 800-metrowy odcinek obwodnicy Jeziora Białego (od centrum do kościoła) oraz chodnik od centrum do hotelu Rusałka.

źródło: Starostwo Powiatowe

About TV Włodawa

11 odwiedzających teraz
0 gości, 11 bots, 0 członków
Cały czas: 479 o godz. 07-29-2015 12:09 am UTC
Najwięcej dzisiaj: 23 o godz. 12:20 pm UTC
Ten miesiąc: 29 o godz. 12-01-2022 07:40 pm UTC
Ten rok: 160 o godz. 07-07-2022 04:24 pm UTC