Home / Aktualności / Ponad 11 tys. zł na remont którego nie było
Remont_domu_Podpisz_umowe_3785278

Ponad 11 tys. zł na remont którego nie było

Remont_domu_Podpisz_umowe_3785278W jednej z Lubelskich szkół za malowanie sal i naprawę sprzętu, szkoła zapłaciła ponad 11 tys. zł  choć usługi te nigdy nie miały miejsca. Sprawa trafiła do prokuratury. Aferą zajęli się kontrolerzy z Urzędu Miasta, którzy prześwietlali wydatki szkoły. Kontrole były dwie. Pierwsza wykazała szereg nieprawidłowości w dokumentach. Po jej zakończeniu Urząd Miasta dostał informację o fikcyjnych fakturach. I wysłał drugą kontrolę.

 

Pierwsza wykazała szereg nieprawidłowości w dokumentach. Po jej zakończeniu Urząd Miasta dostał informację o fikcyjnych fakturach. I wysłał drugą kontrolę.

Okazało się, że poprzednia dyrektorka szkoły, zawarła w kwietniu 2012  dwie umowy na malowanie pomieszczeń, a dokładnie „usunięcie skutków zalania wodą”. Dotyczyło to odnowienia ścian stołówki, kuchni i sal lekcyjnych. Obie umowy opiewały łącznie na 10 tys. złotych, a pieniądze trafiły do Przedsiębiorstwa Wielobranżowego Alfa z pod lubelskich Abramowic.

Tyle, że nie było ani żadnego zalania, ani malowania. Mimo to komisja składająca się z dyrektorki szkoły, kierownika gospodarczego i specjalisty ds. kadr podpisała protokół odbioru tych robót potwierdzając ich wykonanie. Tak samo wyglądała „naprawa tablicy elektrycznej”, za którą tej samej firmie szkoła zapłaciła ponad 1400 zł.

– Złożyliśmy do prokuratury zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. Przekazaliśmy nasze materiały – mówi Anna Morow, dyrektor Wydziału Audytu i Kontroli w Urzędzie Miasta.

Firma, która dostała zlecenia od szkoły zwróciła pieniądze potwierdzając, ze prace się nie odbyły. Podstawówką rządzi już nowa dyrektorka, która zwolniła z pracy kierownika gospodarczego. 

zródło . Dzienniek Wschhodni

About TV Włodawa

Leave a Reply

Your email address will not be published.

12345

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

26 odwiedzających teraz
1 gości, 25 bots, 0 członków
Cały czas: 569 o godz. 01-18-2023 01:44 pm UTC
Najwięcej dzisiaj: 28 o godz. 09:04 pm UTC
Ten miesiąc: 55 o godz. 09-13-2023 10:04 am UTC
Ten rok: 569 o godz. 01-18-2023 01:44 pm UTC