Home / Pomógł wyciąć i poskarżył
1298892996_135735083_1-Zdjecia--WYCINKA-DRZEW

Pomógł wyciąć i poskarżył

Dwa tygodnie temu właściciel działki leśnej w Sobiborze powiadomił włodawskich policjantów, że pracownicy Zakładu Energetycznego we Włodawie bezprawnie wycięli na jego działce kilkadziesiąt drzew o wartości 45 tys. zł. W tej sprawie najdziwniejsze jest to, że właściciel lasu był obecny przy wycince a nawet pomagał energetykom! 

18 stycznia pracownicy Zakładu Elektrycznego we Włodawie wyjechali w teren, aby oczyścić pas ziemi pod linią elektryczną. Tego dnia mieli pracować w Sobiborze, gdzie niektóre drzewa niebezpiecznie przechylały się w stronę przewodówka, co mogło spowodować nie tylko przerwanie linii, ale i pożar lasu. Pracowników Zakładu Energetycznego wezwał właściciel działki, który jeszcze jesienią ubiegłego roku prosił o usunięcie drzew rosnących wzdłuż i pod linią elektryczną przebiegającą przez jego działkę. Był także obecny przy ich wycince, mało tego, pomagał energetykom w pracy. Zobowiązał się również, że samodzielnie i na własny koszt wywiezie ścięte sosny. Dlaczego zatem zgłosił sprawę policji. Tego nie wiadomo.

Według prawa energetycznego właściciele działek, przez które przebiega linia elektryczna, nie mogą w jej bezpośrednim sąsiedztwie dokonywać żadnych nasadzeń. Powinni oni zdawać sobie sprawę, że drzewa takie mogą stanowić zagrożenie i energetycy mają w takich wypadkach prawo do ich usuwania.

Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, do Zakładu Energetycznego nie wpłynęło jeszcze żadne pismo w sprawie uregulowania rzekomej szkody.

 

źródło: NOWY TYDZIEŃ

About TV Włodawa

Leave a Reply

Your email address will not be published.

12345

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

2 odwiedzających teraz
0 gości, 2 bots, 0 członków
Cały czas: 569 o godz. 01-18-2023 01:44 pm UTC
Najwięcej dzisiaj: 9 o godz. 01:08 am UTC
Ten miesiąc: 29 o godz. 05-01-2024 01:42 am UTC
Ten rok: 303 o godz. 02-01-2024 08:55 pm UTC