Home / Na Sygnale / Policyjne spotkania z najmłodszymi
68-69287_m

Policyjne spotkania z najmłodszymi

Policjanci odwiedzili szkoły, przedszkola i ośrodki szkolno-wychowawcze w powiecie włodawskim. Mundurowi gościli również u siebie przedszkolaki oraz spotkali się z zawodnikami podczas turnieju piłki nożnej. Wszystkim spotkaniom przeświecał jeden najważniejszy cel – bezpieczeństwo na drodze.

 

    W minionym tygodniu policjanci odwiedzili dzieci z punktu przedszkolnego w Korolówce, uczniów Szkoły Podstawowej w Żukowie oraz młodzież Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego we Włodawie. Ponadto mundurowi gościli w komendzie maluchy z Miejskiego Przedszkola Nr 1 we Włodawie oraz spotkali się z piłkarzami podczas ,,Turnieju dzikich drużyn” w Dubecznie.

      Ponad 300 młodych ludzi dowiedziało się od stróżów prawa o zasadach bezpieczeństwa podczas poruszania się po drodze oraz o zagrożeniach wynikających z ich nie przestrzegania. W przekazaniu dzieciom wiedzy z zakresu bezpieczeństwa pomagała policjantom znana i lubiana przez najmłodszych postać bajkowa ,,SpongeBoba”. Wszyscy dzięki filmowi oraz wyświetlonej prezentacji multimedialnej mogli lepiej przyswoić zasady bezpieczeństwa oraz znaczenie znaków drogowych. Ponadto mundurowi przypomnieli zasady bezpiecznego poruszania się rowerem, korzystania ze ścieżek rowerowych i chodników oraz przestrzegli wszystkich przed rozmową z  ieznajomą osobą.

      Na zakończenie wszyscy uczestnicy spotkań otrzymali od policjantów elementy odblaskowe, które ufundował Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Chełmie. Odblaski sprawią, że młodzi ludzie będą lepiej widoczni na drogach, a przez to bardziej bezpieczni.

 

źródło: KWP

About TV Włodawa

17 odwiedzających teraz
0 gości, 17 bots, 0 członków
Cały czas: 569 o godz. 01-18-2023 01:44 pm UTC
Najwięcej dzisiaj: 24 o godz. 03:37 am UTC
Ten miesiąc: 44 o godz. 11-11-2023 01:08 pm UTC
Ten rok: 569 o godz. 01-18-2023 01:44 pm UTC