Home / Na Sygnale / Policjanci zatrzymali seryjnego podpalacza (FILM)
podpalacz

Policjanci zatrzymali seryjnego podpalacza (FILM)

Puławscy kryminalni zatrzymali seryjnego podpalacza z Sadurek. 26 latek od kwietnia do października br. podpalił 12 budynków powodując straty na ponad 150 tys. złotych. Podpalał stodoły, budynki gospodarcze oraz pustostany. Przez cały ten czas 26-latek starał się by podejrzenia nie padły na jego osobę. Aktywnie uczestniczył w patrolach społecznych szukając podpalacza. Został zatrzymany w środę i już usłyszał zarzuty. Dzisiaj zgodnie z postanowieniem sądu został przewieziony do Zakładu Karnego. Grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

FILM pod linkiem http://kwp.lublin.pl/index.php?action=news&action_id=16141
Od kwietnia do końca października bieżącego roku w Sadurkach policjanci odnotowali 12 przypadków podpaleń. Paliły się stodoły, obory, budynki gospodarcze i pustostany. Właściciele spalonych nieruchomości wycenili straty na ponad 150 tys. złotych. Sposób działania sprawcy był podobny Sprawą zajęli się puławscy policjanci. Organizowali spotkania z mieszkańcami Sadurek, zbierali informacje i je weryfikowali. Przesłuchali kilkadziesiąt osób, zbierali materiały dowodowe, które w konsekwencji pozwoliły na ustalenie sprawcy. Po ostatnim podpaleniu, do którego doszło w środę 31 października, kryminalni zatrzymali 26 letniego mieszkańca Sadurek.
Młody mężczyzna przyznał, że podpalał bo był zafascynowany działaniami Straży Pożarnej, choć sam nigdy nie był jej ochotnikiem. Jak ustalili policjanci podpalał również nieruchomości należące do jego rodziny. Począwszy od pierwszego zdarzenia starał się, by podejrzenia nie padły na jego osobę. Aktywnie uczestniczył w patrolach społecznych szukając podpalacza.
Policjantom przyznał się, że pierwszy raz podpalił 5 lat temu stodołę w m. Ożarów. Puławscy kryminalni do chwili obecnej udowodnili mu przynajmniej 12 podpaleń. Na wniosek policji i prokuratury sąd zastosował wobec podejrzanego tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy. Dzisiaj został przez policjantów przewieziony do Zakładu Karnego. Za podpalenia grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 8.

źródło: KWP

About TV Włodawa

Leave a Reply

Your email address will not be published.

12345

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

16 odwiedzających teraz
0 gości, 16 bots, 0 członków
Cały czas: 569 o godz. 01-18-2023 01:44 pm UTC
Najwięcej dzisiaj: 24 o godz. 03:37 am UTC
Ten miesiąc: 44 o godz. 11-11-2023 01:08 pm UTC
Ten rok: 569 o godz. 01-18-2023 01:44 pm UTC