Home / Aktualności / Policjanci w szkole
Spotkanie SP Korolowka

Policjanci w szkole

Policjanci odwiedzili dzieci ze Szkoły Podstawowej w Korolówce oraz młodzież z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Korolówce-Osadzie. Celem spotkań było przede wszystkim przedstawienie ogólnych zasad bezpieczeństwa oraz rozwinięcie postaw umożliwiających unikanie, zapobieganie i pokonywanie niebezpieczeństw. W spotkaniach wzięło udział blisko 200 uczniów.

Włodawscy policjanci odwiedzili dzieci ze Szkoły Podstawowej w Korolówce. Podczas spotkania omówiono podstawowe zasady bezpieczeństwa w domu i na drodze. Wszystkie informacje były tylko kwestią uporządkowania, bowiem jak pokazały dzieci, ich wiedza na temat bezpieczeństwa jest bardzo duża. Pomocny w przyswojeniu wiedzy okazał się wyświetlony przez mundurowych film ,,Bezpieczna droga z radami SpongeBoba”. Dzięki filmowi dzieci w prosty i wesoły sposób przyswajały wiedzę z zakresu zasad bezpieczeństwa i przepisów ruchu drogowego. Uczniowie mogli sami decydować jak powinna zachować się postać filmowego Filipa podczas poruszania się po drodze. W chwili gdy Filip stał przed wyborem jak ma się zachować dzieci miały możliwość zaznaczenia jednej poprawnej odpowiedzi z trzech wyświetlanych na ekranie. Uśmiechy na twarzach milusińskich świadczyły o dobrej zabawie.

Kolejną wizytę policjanci złożyli młodzieży z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Korolówce-Osadzie. W dwugodzinnym spotkaniu z blisko 150 uczniami rozmawiano m.in. o konsekwencjach karnych posiadania, rozprowadzania i zażywania narkotyków oraz o odpowiedzialności za popełnione czyny karalne. Ponadto młodym ludziom stróże prawa przedstawili materiał filmowy obrazujący jakie zachowania kierowców mogą doprowadzić do wypadku drogowego i jakie mogą być jego skutki. Uwaga z jaką młodzież przyswajała przekazywaną wiedzę oraz zadawanie przez nią trafnych pytań, mogą świadczyć o dużym zainteresowaniu poruszaną tematyką.

źródło: KPP WŁODAWA

 

About TV Włodawa

Leave a Reply

Your email address will not be published.

12345

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

11 odwiedzających teraz
0 gości, 11 bots, 0 członków
Cały czas: 569 o godz. 01-18-2023 01:44 pm UTC
Najwięcej dzisiaj: 26 o godz. 01:16 am UTC
Ten miesiąc: 26 o godz. 10-05-2023 01:16 am UTC
Ten rok: 569 o godz. 01-18-2023 01:44 pm UTC