Home / Na Sygnale / Policjanci udaremnili próbę oszustwa
policja 15

Policjanci udaremnili próbę oszustwa

Mieszkaniec Siedlec próbował doprowadzić do niekorzystnego rozporządzenia mieniem w wysokości 27 tys. zł. mieszkańca Włodawy. 20-latek chcąc zakupić samochód posłużył się podrobionym potwierdzeniem dokonania przelewu pieniędzy na konto sprzedającego. Dzięki czujności właściciela oraz szybkiej interwencji Policji oszust został zatrzymany. Zgodnie z kodeksem karnym oszustwo zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 8 natomiast podrabianie, fałszowanie dokumentu celem jego użycia zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 5. 

W minioną niedzielę włodawscy policjanci zatrzymali 20-letniego mieszkańca Siedlec. Mężczyzna przyjechał osobową skodą do jednej z pobliskich miejscowości z chęcią zakupu samochodu osobowego m-ki Mercedes za kwotę 27 tys. zł. Podczas transakcji kupujący okazał sprzedającemu potwierdzenie przelewu 27 tys. zł. na jego konto. Właściciela pojazdu zaniepokoił fakt braku na swoim koncie przelanej gotówki i o całej sytuacji poinformował Policję, która zatrzymała kupującego.

Jak się okazało mężczyzna chcąc zakupić samochód posłużył się podrobionym potwierdzeniem dokonania przelewu pieniędzy na konto sprzedającego. Wczoraj mężczyzna przyznał się do winy i dobrowolnie poddał karze. Zgodnie z kodeksem karnym oszustwo zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 8 natomiast podrabianie, fałszowanie dokumentu celem jego użycia zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 5.

 

Policjanci apelują o rozwagę i czujność podczas dokonywania sprzedaży lub zakupu rzeczy.  Powinniśmy być szczególnie czujni, gdy dokonujemy zakupów przez internet a cena będącego w naszym zainteresowaniu towaru jest znacznie niższa od oceny tego samego towaru oferowanego przez innych sprzedających. Pamiętajmy, żeby zawsze się upewnić czy za sprzedaną rzecz na pewno otrzymaliśmy zapłatę na swoje konto.

źródło: KPP

About TV Włodawa

15 odwiedzających teraz
1 gości, 14 bots, 0 członków
Cały czas: 569 o godz. 01-18-2023 01:44 pm UTC
Najwięcej dzisiaj: 28 o godz. 08:59 am UTC
Ten miesiąc: 28 o godz. 02-02-2023 08:59 am UTC
Ten rok: 569 o godz. 01-18-2023 01:44 pm UTC