Home / Na Sygnale / POLICJANCI UDAREMNILI DALSZĄ JAZDĘ Z PROMILAMI
policjaaa

POLICJANCI UDAREMNILI DALSZĄ JAZDĘ Z PROMILAMI

Wczoraj policjanci wyeliminowali z ruchu kolejnych kierujących, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę pomimo wcześniej spożytego alkoholu. Najpierw podczas kontroli drogowej wpadł 39-latek z gm. Stary Brus, który oprócz tego że jechał fordem „na podwójnym gazie”, to jeszcze pomimo cofniętych mu wcześniej uprawnień. Jednak niechlubnym „rekordzistą” został 40-latek z gm. Urszulin, który wybrał się na przejażdżkę rowerem z ponad 3 promilami w organizmie. Teraz obydwaj kierujący odpowiedzą za swoje postępowanie przed Sądem.

Wczoraj włodawscy i urszulińscy policjanci wyeliminowali z ruchu kolejnych kierujących, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę pomimo wcześniej spożytego alkoholu. Najpierw w m. Stary Brus funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali do kontroli 39-latka z gm. Stary Brus podróżującego pojazdem marki Ford Transit. Jak wykazało badanie stanu trzeźwości, mężczyzna miał ponad promil alkoholu w organizmie, a na dodatek kierował autem chociaż zostały mu wcześniej cofnięte uprawnienie do kierowania.

Jednak wczoraj niechlubnym „rekordzistą” został 40-latek z gm. Urszulin, który wybrał się na przejażdżkę rowerem z ponad 3 promilami w organizmie. Zauważyli go policjanci z Komisariatu Policji w Urszulinie, jak poruszał się swoim środkiem lokomocji nie mogąc utrzymać prostego toru jazdy w m. Wereszczyn.

Teraz obydwaj kierujący odpowiedzą za swoje postępowanie przed Sądem. Kodeks Karny za jazdę w stanie nietrzeźwości pojazdem mechanicznym przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności, natomiast jazda jednośladem „na podwójnym gazie” jest wykroczeniem, za które Sąd może orzec karę aresztu lub grzywny oraz orzec zakaz prowadzenia pojazdów.

E.T.

About TV Włodawa

16 odwiedzających teraz
1 gości, 15 bots, 0 członków
Cały czas: 569 o godz. 01-18-2023 01:44 pm UTC
Najwięcej dzisiaj: 24 o godz. 03:37 am UTC
Ten miesiąc: 44 o godz. 11-11-2023 01:08 pm UTC
Ten rok: 569 o godz. 01-18-2023 01:44 pm UTC