Home / Aktualności / Policjanci odnaleźli nielegalną plantację konopi indyjskich. Do sprawy zatrzymano 25 letniego mieszkańca Lublina. / Film/
marichuana

Policjanci odnaleźli nielegalną plantację konopi indyjskich. Do sprawy zatrzymano 25 letniego mieszkańca Lublina. / Film/

Nielegalną plantację konopi indyjskich ujawnili i zabezpieczyli lubelscy policjanci. Sadzonki odurzającej rośliny znajdowały się w jednym z domów w gm. Jabłonna. Łącznie zabezpieczono blisko 550 roślin, a także ponad 3, 5 kg suszu. Z ustaleń policjantów zajmujących się zwalczaniem przestępczości narkotykowej wynika, że z hodowli można było uzyskać blisko 12 kg środka odurzającego o wartości ponad 350 tys. zł. Do sprawy zatrzymany został 25 letni mieszkaniec Lublina. Mężczyzna doprowadzony został do Prokuratury Rejonowej w Świdniku, gdzie usłyszał zarzuty. Podejrzany odpowiadał będzie za przestępstwo w warunkach tzw. recydywy. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany.

Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową KMP w Lublinie wspólnie z funkcjonariuszami z Komisariatu Policji w Bychawie odnaleźli i zabezpieczyli nielegalną uprawę konopi indyjskich. Hodowla prowadzona była w jednym z domów w gm. Jabłonna. Jak wynika z ustaleń śledczych dom został wynajęte na potrzeby prowadzenia plantacji. W pomieszczeniach budynku znajdowały się narkotyczne sadzonki. Rośliny były w różnym stadium rozwoju. Począwszy od tych niedawno zasadzonych, do tych sięgających nawet ponad pół metra. Policjanci zabezpieczyli także specjalistyczny sprzęt służący do hodowli m.in. instalację grzewczą, wentylatory i nawilżacze.

OGLĄDAJ FILM

Łącznie policjanci zabezpieczyli 542 krzaki konopi indyjskich oraz susz o wadze ponad 3, 5 kg. Z naszych ustaleń wynika, że z nielegalnej plantacji można było uzyskać blisko 12 kg marihuany o wartości ponad 350tys zł.
Ustaleniem wszystkich okoliczności nielegalnego procederu zajęli się policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową. Do sprawy zatrzymany został 25 letni mieszkaniec Lublina.

Mężczyzna doprowadzony został do Prokuratury Rejonowej w Świdniku, gdzie przedstawione zostały mu zarzuty z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Podejrzany odpowiadał będzie za prowadzenie uprawy mogącej dostarczyć znaczną  ilość  środków odurzających. 25 latek odpowiadał będzie w warunkach powrotu do przestępstwa. W ubiegłym roku wyszedł z Zakładu Karnego. Podejrzany doprowadzany został do sądu z wnioskiem o zastosowanie izolacyjnego środka zapobiegawczego. Sąd przychylił się do wniosku policjantów i prokuratora.  Mężczyzna został  aresztowany na okres trzech miesięcy.
Jak dodatkowo ustalono do wynajmowanego domu doprowadzone były nielegalne przyłącza. W ten sposób doszło także do kradzieży energii elektrycznej. W tym przypadku trwa jeszcze szacowanie strat na szkodę zakładu energetycznego.
Postępowanie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Świdniku prowadza policjanci z KMP w Lublinie.
źródło: KWP

About TV Włodawa

6 odwiedzających teraz
1 gości, 5 bots, 0 członków
Cały czas: 569 o godz. 01-18-2023 01:44 pm UTC
Najwięcej dzisiaj: 14 o godz. 12:03 am UTC
Ten miesiąc: 30 o godz. 05-20-2024 11:39 pm UTC
Ten rok: 303 o godz. 02-01-2024 08:55 pm UTC