Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Home / Na Sygnale / POLICJANCI KOLEJNY RAZ ZAPOBIEGLI TRAGEDII
policja wodna

POLICJANCI KOLEJNY RAZ ZAPOBIEGLI TRAGEDII

We wtorek policjanci podczas silnej burzy w Okunince wyciągnęli z wody dwie osoby, które wysoka fala na jeziorze zrzuciła z rowerku wodnego. Panujące niebezpieczne warunki pogodowe uniemożliwiły dwojgu mieszkańcom Puław dopłynięcie do niego. Parę zauważyli policjanci, którzy patrolowali plażę, żeby sprawdzić czy wszystkie osoby wyszły z wody przed burzą. Natomiast bezpośredniej pomocy udzielił im patrol wodny, który wyciągnął ich z wody. To już kolejny raz kiedy policjanci ratowali ludzkie życie.

We wtorek, tj. 11 lipca, ok. godz. 13:40 z uwagi na nagłe załamanie pogody – burzę, policjanci z Oddziału Prewencji KWP w Lublinie postanowili sprawdzić teren plaży i brzeg Jeziora Białego. Policjanci przede wszystkim zwracali uwagę czy wszystkie osoby zdążyły wyjść z wody przed burzą.

W pewnym momencie sierż. Kamil Florek i post. Kamil Załoga jakieś kilkadziesiąt metrów od brzegu zauważyli rowerek wodny, a kilkanaście metrów dalej osoby znajdujące się w wodzie. O fakcie natychmiast powiadomili patrol wodny. Stermotorzysta, sierż. szt. Sylwester Kosidło nie zważając na bardzo trudne warunki pogodowe: deszcz, wiatr tworzący wysokie fale i uderzające w taflę wody pioruny szybko przypłynął we wskazane miejsce i wyciągnął z wody dwie osoby. Jak się okazało sytuacja była bardzo niebezpieczna, bo wysoka fala na jeziorze zrzuciła z rowerku dwoje mieszkańców Puław, którzy  ze względu na warunki atmosferyczne nie byli w stanie dotrzeć do rowerku.

Na szczęście  policjanci zdążyli z pomocą i  kolejny raz zapobiegli nieszczęściu, które mogło się wydarzyć gdyby nie w porę podjęta przez nich akcja ratunkowa.

E.T.

About TV Włodawa

19 odwiedzających teraz
3 gości, 16 bots, 0 członków
Cały czas: 479 o godz. 07-29-2015 12:09 am UTC
Najwięcej dzisiaj: 25 o godz. 02:07 am UTC
Ten miesiąc: 56 o godz. 08-04-2022 03:45 pm UTC
Ten rok: 160 o godz. 07-07-2022 04:24 pm UTC