Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Home / Na Sygnale / POLICJANCI INTERWENIOWALI WOBEC OSÓB CHODZĄCYCH PO LODZIE
lód

POLICJANCI INTERWENIOWALI WOBEC OSÓB CHODZĄCYCH PO LODZIE

W miniony weekend włodawscy policjanci dwukrotnie interweniowali widząc osoby chodzące po lodzie. W sobotę były to dwie 14-latki z Włodawy, w niedzielę osoby dorosłe. Podjęte działania pozwoliły na uniknięcie nieszczęścia, bo obydwie sytuacje mogły zakończyć się tragicznie. Pamiętajmy, że zamarznięte zbiorniki wodne stanowią zagrożenie nie tylko dla dzieci, ale i dla dorosłych, bo w przypadku załamania się lodu błyskawicznie może dojść do wychłodzenia organizmu, utraty przytomności, a nawet śmierci.

W miniomy weekend włodawscy policjanci dwukrotnie interweniowali widząc osoby poruszające się po lodzie na Jez. Białym w m. Okuninka. W sobotę około godz. 17:00 policjanci włodawskiej patrolówki podjęli interwencję własną widząc dwie osoby niepełnoletnie chodzące po lodzie. W niedzielne popołudnie zareagowali na zgłoszenie dotyczące dorosłych mężczyzn również poruszających się po lodzie na tym samym jeziorze. W obydwu przypadkach policjanci podjęli działania, które pozwoliły na uniknięcie nieszczęścia oraz przeprowadzili stosowne rozmowy na temat zagrożeń związanych z poruszaniem się po lodzie.

Pamiętajmy o tym, że wchodzenie na zamarznięte zbiorniki wodne zawsze stanowi ryzyko. Nigdy nie wiadomo jak gruba i wytrzymała jest wartswa lodu, ponieważ ulega to ciągłym zmianom.

Nieprzemyślane i lekkomyślne zachowanie może zakończyć się tragicznie. Kontrolujmy zwłaszcza, gdzie bawią się nasze dzieci. Uczulmy je na niebezpieczeństwo, jakie niesie ze sobą zabawa na zamarzniętych rzekach, jeziorach czy stawach. Pamiętajmy, że w przypadku załamania się lodu przy niskich temperaturach nawet w kilka minut dochodzi do wychłodzenia organizmu, utraty przytomności i śmierci.

E.T.

About TV Włodawa

25 odwiedzających teraz
4 gości, 21 bots, 0 członków
Cały czas: 479 o godz. 07-29-2015 12:09 am UTC
Najwięcej dzisiaj: 29 o godz. 01:37 am UTC
Ten miesiąc: 267 o godz. 10-22-2018 09:17 pm UTC
Ten rok: 276 o godz. 07-06-2018 03:36 pm UTC