Home / Aktualności / Policjanci do walki z przestępczością gospodarczą zlikwidowali nielegalną hurtownię „markowej” odzieży./film/.
podrobki

Policjanci do walki z przestępczością gospodarczą zlikwidowali nielegalną hurtownię „markowej” odzieży./film/.

policjaPrzez dwa dni policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą zabezpieczyli ponad 10 tys. sztuk odzieży i obuwia z  nielegalnie naniesionymi znakami towarowymi dziesięciu marek znanych światowych producentów. Szacowana wartość sprzedaży zabezpieczonych towarów tylko dwóch z tych marek produktów sięga 120 tys. złotych. Za powyższe przestępstwo może grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.

ZOBACZ FILM

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą KWP w Lublinie ustalili, że 29-letni mieszkaniec Świdnika pomimo prowadzonego już postępowania w sprawie naruszenia przepisów Ustawy Prawo Własności Przemysłowej, nadal prowadzi nielegalny handel. Policjanci namierzyli jak, Marian B. oferuje do sprzedaży obuwie i odzież m.in. takich firm jak: Tommy Hilifiger, Armani, Diesel, Calvin Klein, Lacoste, Lee, Pierre Cardin, Nike, Asics i Reebok. Swoje oferty zamieszczał na internetowym portalu aukcyjnym, współpracował także z innym portalem zajmującym się sprzedażą promocyjną. Policjanci odkryli, że mężczyzna prowadził nielegalną działalność w miejscu innym niż oficjalna siedziba firmy, a lokal był wynajmowany przez osoby trzecie, i udostępniany 29-latkowi na zasadzie „podwynajmu”. W ten sposób policjanci dotarli do pomieszczeń, w których zabezpieczyli ponad 10 tysięcy sztuk odzieży i obuwia oraz liczne dokumenty świadczące o nielegalnym procederze. W lokalu był też profesjonalny sprzęt do wykonywania fotografii, przedstawiający oferowane do sprzedaży towary.

         Szacowana wartość ewentualnej sprzedaży podrabianych marek tylko dwóch z dziesięciu producentów szacuje się na 120 tysięcy złotych. Właściciel nielegalnej hurtowni nie przebywa w miejscu zamieszkania. Policjanci ustalają jego miejsce pobytu
Czynności w kierunku art. 305 Ustawy o Własności Przemysłowej będzie prowadzić KPP w Świdniku. Za wprowadzenie do obrotu, towarów z podrobionymi znakami towarowymi, których nie ma prawa używać i uczynienia sobie z niego stałego źródła dochodu albo dopuszczenia się tego przestępstwa w stosunku do towaru o znacznej wartości, grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.
źródło: KWP LUBLIN

About TV Włodawa

11 odwiedzających teraz
2 gości, 9 bots, 0 członków
Cały czas: 569 o godz. 01-18-2023 01:44 pm UTC
Najwięcej dzisiaj: 29 o godz. 10:26 am UTC
Ten miesiąc: 93 o godz. 07-11-2024 04:48 am UTC
Ten rok: 303 o godz. 02-01-2024 08:55 pm UTC