Home / Kultura / Sztuka / Poleski Festiwal Anielski w Zaświatyczach
dzieciaki

Poleski Festiwal Anielski w Zaświatyczach

W dniu 9 grudnia 2013 r. odbył się Poleski Festiwal Anielski finansowany ze środków Starostwa Powiatowego we Włodawie. Dzięki inicjatywie Stowarzyszenia Poleskiego we Włodawie festiwal po raz pierwszy zorganizowany został w Szkole Podstawowej w Zaświatyczach.

Partnerami były: Społeczno-Oświatowe Stowarzyszenie Pomocy Pokrzywdzonym i Niepełnosprawnym „Edukator” w Łomży o/Zaświatycze i Stowarzyszenie „Iskierka Nadziei” w Dołhobrodach. W obecnej edycji miał onformę warsztatów twórczych podzielonych na trzy bloki tematyczne: warsztaty malarskie „ Anioł pędzlem malowany” prowadzone przez Pana Krzysztofa Sidora, warsztaty rzeźbiarskie „ Zimowe aniołki” prowadzone przez Pana Romana Matuszewskiego i warsztaty artystyczne „Anielska cierpliwość” prowadzone przez Panie: Emilię Rybaczuk, Małgorzatę Szczygielską i Jolantę Połynkin.

dzieciaki 2

Udekorowaniem wnętrza szkoły zajęła się Pani Anna Madej. W warsztatach brały udział dzieci ze Szkoły Podstawowej w Zaświatyczach i z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Dołhobrodach, łącznie 60 dzieci. Efekty ich prac stanowią wystawę znajdującą się na korytarzu szkolnym. Dodatkowym atutem była wystawa prac lokalnego rzeźbiarza Pana Henryka Patejuka.

dzieciaki 3

Połączenie pracy dwóch sąsiadujących ze sobą szkół zintegrowało środowisko wiejskie, uczniów i kadrę nauczycielską. Poleski Festiwal Anielski został bardzo dobrze odebrany zarówno przez artystów jak i uczestników warsztatów. Uwieńczeniem festiwalu był wspólny obiad i taniec integracyjny w wykonaniu wszystkich uczniów i zaproszonych gości. Dyrektor SP Zaświatycze Józef Pawluk i dyrektor NSP Dołhobrody Krystyna Kaźmiruk-Marciniuk są bardzo zadowoleni ze współpracy i zamierzają ją kontynuować.

About TV Włodawa

5 odwiedzających teraz
0 gości, 5 bots, 0 członków
Cały czas: 479 o godz. 07-29-2015 12:09 am UTC
Najwięcej dzisiaj: 20 o godz. 10:12 am UTC
Ten miesiąc: 31 o godz. 12-04-2022 10:03 pm UTC
Ten rok: 160 o godz. 07-07-2022 04:24 pm UTC