Home / Podziękowania za odwagę i godną naśladowania postawę
Podziękowania

Podziękowania za odwagę i godną naśladowania postawę

Komendant włodawskiej policji złożył serdeczne podziękowania i wyraził swoje uznanie dwóm mieszkańcom Włodawy. Mężczyźni wyciągnęli na brzeg kąpiącego się w granicznej rzece Bug 73-latka. Włodawianin kąpał się w rzece mając ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Dzięki  szybkiej reakcji dwóch wędkarzy nie doszło do tragedii.

 

Przypomnijmy, że do zdarzenia doszło 24 kwietnia 2012 roku. Tego dnia tuż przed godz. 19. dyżurny włodawskiej komendy otrzymał zgłoszenie o leżącej w rzece Bug osobie. Na wskazane przez zawiadamiającego miejsce została wysłana karetka pogotowia oraz patrol policji. Na miejscu policjanci zastali leżącego na brzegu rzeki mężczyznę oraz dwóch wędkarzy, którzy okryli przytomnego 73-latka własnymi kurtkami. Jak się okazało wędkujący mężczyźni  zauważyli kąpiącego się w rzece człowieka i zważywszy na niską temperaturę wody natychmiast zareagowali. Wędkarze wyciągnęli z rzeki  mieszkańca Włodawy, który nie dał rady o własnych siłach utrzymać się na nogach – miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. ,,Pływak” tłumaczył się, że chciał się wykąpać, bo było mu bardzo gorąco. Mężczyzna został odwieziony karetką pogotowia do włodawskiego szpitala, gdzie z objawami wyziębienia organizmu pozostał na obserwacji. Dzięki szybkiej reakcji wędkarzy nie doszło do nieszczęścia.

            Dzisiaj w Komendzie Powiatowej Policji we Włodawie podinsp. Wiesław Kuszpa złożył mężczyznom serdeczne podziękowania i wyraził swoje uznanie, że pomimo grożącego niebezpieczeństwa nie pozostali obojętni na potrzebującego pomocy drugiego człowieka. Z rąk Komendanta podinsp. Wiesława Kuszpy dzielni wędkarze otrzymali podziękowania w formie dyplomu oraz drobne upominki. Dwaj włodawianie wykazali się ogromną odwagą i mimo wysokiego ryzyka pokazali wszystkim, jak należy postępować w trudnych sytuacjach. Dzięki ich szybkiej reakcji został uratowany starszy mężczyzna, któremu alkohol przesłonił zdrowy rozsądek. Ten bohaterski czyn pozostanie w pamięci wielu z nas jako przykład wielkiego poświęcenia dla drugiej osoby. 

źródło: KPP WŁODAWA

About TV Włodawa

Leave a Reply

Your email address will not be published.

12345

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

14 odwiedzających teraz
1 gości, 13 bots, 0 członków
Cały czas: 569 o godz. 01-18-2023 01:44 pm UTC
Najwięcej dzisiaj: 24 o godz. 03:37 am UTC
Ten miesiąc: 44 o godz. 11-11-2023 01:08 pm UTC
Ten rok: 569 o godz. 01-18-2023 01:44 pm UTC