Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Home / Aktualności / Podstawówka w Korolówce do likwidacji
szkola

Podstawówka w Korolówce do likwidacji

Wszystko wskazuje na to, że Szkoła Podstawowa w Korolówce zniknie z oświatowej mapy gminy Włodawa 31 sierpnia przyszłego roku. Podjęciem uchwały intencyjnej rozpoczęły się procedury mające na celu definitywne zakończenie działalności placówki.

Na sesję Rady Gminy Włodawa, która odbyła się w ubiegłym tygodniu, uchwałę intencyjną wprowadzono nieco bocznymi drzwiami. O wprowadzenie jej do porządku obrad poprosił radnych na początku sesji sekretarz UG Andrzej Kratiuk. Pierwszy zareagował radny Bogusław Wieliczko, proponując wpisanie takiego punktu do porządku obrad, co też wkrótce zaakceptowano dziesięcioma głosami za, przy czterech wstrzymujących się i jednym przeciw. Z kolei podczas głosowania nad przyjęciem uchwały w sprawie zamiaru likwidacji Szkoły Podstawowej w Korolówce głosy radnych rozłożyły się już nieco inaczej. Za przyjęciem dokumentu było dziewięciu radnych, przy sześciu wstrzymujących się. Przeciwko likwidacji głosów nie było.
W filialnej Szkole Podstawowej w Korolówce naboru uczniów nie ma już drugi rok – wszystko z powodu niżu demograficznego. W budynku szkoły funkcjonuje jedynie punkt przedszkolny, do którego uczęszcza obecnie 25 maluchów. Po likwidacji podstawówki w Korolówce przedszkole będzie działać nadal, które – podobnie jak przez lata szkoła – będzie filią SP w Żukowie.

źródło: Nowy Tydzień

About TV Włodawa

17 odwiedzających teraz
0 gości, 17 bots, 0 członków
Cały czas: 479 o godz. 07-29-2015 12:09 am UTC
Najwięcej dzisiaj: 25 o godz. 02:07 am UTC
Ten miesiąc: 56 o godz. 08-04-2022 03:45 pm UTC
Ten rok: 160 o godz. 07-07-2022 04:24 pm UTC