Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Home / Aktualności / Podał się za właściciela uszkodzonego pojazdu. Teraz odpowie za oszustwo.
policja

Podał się za właściciela uszkodzonego pojazdu. Teraz odpowie za oszustwo.

Za przestępstwo oszustwa odpowie mężczyzna, który będąc świadkiem stłuczki, wprowadził w błąd sprawczynię, mówiąc, że jest właścicielem uszkodzonego przez nią pojazdu. Mężczyzna zażądał od 30-latki 150 złotych celem zadośćuczynienia za wyrządzoną w „jego” aucie szkodę. Kobieta bardzo się zdziwiła następnego dnia, kiedy przyszli do niej policjanci informując, że odpowie za spowodowanie kolizji i odjechanie z jej miejsca.

     Policjanci włodawskiej drogówki  udali się do mieszkanki Włodawy, by ustalić  okoliczności kolizji, do której miało dojść  przy ul. Wojska Polskiego. Ze zgłoszenia wynikało, że osoba kierująca  vw passatem uszkodziła zaparkowanego pod sklepem opla corsę. Stłuczkę widział  mieszkaniec gm. Włodawa, który podał dane pojazdu sprawcy właścicielowi uszkodzonego opla.

    W związku z tym, że sprawca odjechał z miejsca,  wdrożono czynności w sprawie o wykroczenie. Policjanci ustalili, że kierującą passatem była 30-letnia kobieta. Jednak kiedy mundurowi oznajmili kobiecie, że odpowie za spowodowanie kolizji i ucieczkę z miejsca, ta bardzo się zdziwiła. Powiedziała, że zaraz po stłuczce zapłaciła 150 zł. celem pokrycia strat mężczyźnie który podał się za właściciela opla.

    Kobieta szczegółowo opisała „ właściciela” opla. Okazało się, że nie jest to rzeczywisty właściciel, bowiem corsą pod sklep przyjechała jego córka,  a on w tym czasie był w pracy i z nikim nie załatwiał polubownie sprawy. Policjanci ustalili, że za właściciela uszkodzonego opla podał się  oszust, który akurat widział stłuczkę i postanowił wykorzystać cała sytuację. Trwa postępowanie w tej sprawie. Za oszustwo grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

B.Sz

About TV Włodawa

23 odwiedzających teraz
2 gości, 21 bots, 0 członków
Cały czas: 479 o godz. 07-29-2015 12:09 am UTC
Najwięcej dzisiaj: 26 o godz. 12:13 am UTC
Ten miesiąc: 42 o godz. 11-02-2021 02:07 pm UTC
Ten rok: 155 o godz. 05-19-2021 12:25 pm UTC