Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Home / Aktualności / Poczta z tradycją
k.-wojtal-696x599

Poczta z tradycją

Od końca września br. Katarzyna Wojtal kieruje włodawskim urzędem pocztowym. Zarządza kilkoma placówkami terenowymi w powiecie, które ogółem zatrudniają ok. 30 pracowników, w tym najbardziej rozpoznawalnych listonoszy. Zbliża się najbardziej pracowity okres dla poczty – czas przedświąteczny. O tym m.in. czasie rozmawiamy z panią naczelnik.

Nowy Tydzień: – Serdeczne gratulacje z powodu awansu zawodowego. I jednocześnie naturalne pytanie: jakie były pierwsze dni w nowej pracy?

Katarzyna Wojtal: – Dziękuję. A początki – jak to w życiu – były i jeszcze nadal są trudne. Przede wszystkim muszę przyznać, że wcześniej o pracy poczty miałam pojęcie przeciętnego obywatela – czyli niewielkie. Teraz jednak z każdym dniem przekonuję się coraz bardziej, jaka jest to odpowiedzialna – nawet nie tyle praca – co misja. Poczta jako operator wyznaczony dociera do najmniejszej miejscowości w naszym kraju, obsługuje praktycznie każdego obywatela, administrację państwową, instytucje, firmy. A wracając do moich pierwszych dni jako naczelnika, to przede wszystkim postanowiłam się uczyć od najlepszych. Dlatego też zaczęłam od… przygotowania zawodowego w urzędach pocztowych nr 1 i 9 w Lublinie. Tam przez kilka tygodni przeszłam intensywne szkolenia na niemal wszystkich stanowiskach pracy. Poznałam specyfikę pracy pocztowca i wyzwania, z jakimi mogę się spotykać przy kierowaniu placówką we Włodawie. Bardzo sobie cenię zdobyte tam doświadczenie. Wzorce stamtąd próbuję przenosić na pracę we Włodawie.

– A jak Panią przyjęli pracownicy? Nie znali przecież niemal zupełnie…

– Byłam bardzo miło zaskoczona ciepłym przyjęciem, które trwa do tej pory. Staram się przede wszystkim z pracownikami rozmawiać. Cieszy mnie to, że każda osoba zatrudniona w placówce dba, aby nasza firma rozwijała się jak najlepiej i miała dobrą opinię wśród mieszkańców. Widzę ogromny potencjał w załodze i będą się starała tak kierować zespołem, by pracownicy byli zadowoleni i Poczta miała z nich najwięcej korzyści.

– Czy będą nowe przyjęcia we włodawskiej placówce? W okresie świątecznym jest multum pracy, ale i po nim macie coraz więcej zadań chociażby z lawinowo rosnącą wysyłką paczek. Bo ludzie coraz częściej nie idą do sklepu, lecz zamawiają towar przez Internet.

– Polityka zatrudniania nie należy do moich kompetencji. Na pewno, jeśli zaistnieje konieczność, będę się starała o pozyskiwanie nowych pracowników. Bardzo mi się np. podoba realizowana przez Pocztę akcja „pracy blisko domu”, która z powodzeniem jest wdrażana w całym kraju. Uważam, że wizerunek poczty najlepiej tworzą sami ludzie, a jakość ich usług wiąże się z ich zaangażowaniem.

– Zmiany są jednak konieczne, wymuszane m.in. przez ogromny postęp technologiczny i nowe oferty z tym związane. Czy mieszkańcy Włodawy i okolic mogą się spodziewać nowości pocztowych?

– Z całą pewnością świat się zmienia i to w bardzo szybkim tempie. Trzeba też pamiętać, że ludzie stopniowo odchodzą od pisania tradycyjnych listów. Nie oznacza to jednak, że mamy mniej pracy. Faktycznie coraz częściej Polacy kupują przez internet, a to wiążę się z tym, że Poczta z roku na rok doręcza coraz więcej przesyłek. A nowe technologie pomagają w pracy pocztowcom – warto np. wspomnieć, że Poczta Polska, jako pierwsza, wprowadziła możliwość płatności kartą przy odbiorze przesyłki od kuriera, a nasi klienci mogą też skorzystać z Elektronicznego eINFO:awizo. Jest ono wysyłane odbiorcom w formie wiadomości sms albo e-mail. Informuje o nadejściu przesyłki pocztowej, której nie można doręczyć adresatowi bezpośrednio. Klient dowiaduje się z tego powiadomienia o możliwości odbioru przesyłki we wskazanych: placówce pocztowej i terminie. Natomiast na pewno elementem, który nawiązuje do tradycji, ale wciąż cieszy się dużym zainteresowaniem jest filatelistyka. Ostatnio wydana piękna seria znaczków z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości cieszyła się wielkim uznaniem. Wydawnictwa filatelistyczne Poczty Polskiej można nabyć w placówkach Poczty Polskiej i w sklepie internetowym: www.filatelistyka.poczta-polska.pl.

I na koniec chciałabym – w imieniu własnym oraz wszystkich pracowników włodawskiej poczty – życzyć Czytelnikom Nowego Tygodnia oraz mieszkańcom powiatu włodowskiego rodzinnych, szczęśliwych i radosnych świąt Bożego Narodzenia oraz spełnienia marzeń w 2019 roku.

źródło: Nowy tydzien (nt) WIECEJ https://www.nowytydzien.pl/poczta-z-tradycja/

About TV Włodawa

31 odwiedzających teraz
4 gości, 27 bots, 0 członków
Cały czas: 479 o godz. 07-29-2015 12:09 am UTC
Najwięcej dzisiaj: 38 o godz. 12:52 am UTC
Ten miesiąc: 178 o godz. 06-09-2019 11:34 am UTC
Ten rok: 398 o godz. 02-24-2019 11:41 am UTC