Home / Na Sygnale / Pobili, bo zasłużył?
szkola

Pobili, bo zasłużył?

Wracamy do sprawy pobicia nastolatka przez trzech napastników podczas targów edukacyjnych w Chełmie na początku lutego. Dziewczyna, na której rzekome zlecenie działali agresorzy, przyznaje, że doszło do rękoczynów, ale kłótnię zacząć miał pobity chłopak, a prawdziwą ofiarą jest ona.

Trwa policyjne postępowanie mające wyjaśnić okoliczności pobicia gimnazjalisty z gminy Wola Uhruska przez trzech starszych chłopaków. Obwiniana o namawianie do pobicia dziewczyna twierdzi, że do bójki doszło zupełnie spontanicznie. Dodaje też, że prędzej czy później tak to musiało się skończyć, bo poturbowany nastolatek dał się we znaki wielu osobom.

– Wyzwiska, wulgaryzmy, kłamstwa na temat mojej córki rozpowszechniane wśród znajomych ze szkoły to tylko niewielki wycinek tego, do czego zdolny jest ten chłopak – mówi ojciec Natalii. – Wielokrotnie podejmowałem interwencje w szkole, rozmawiałem z nauczycielami, ale sprawa za każdym razem była załagodzona. Matka chłopaka obiecywała, że syn się zmieni, poprawi. Tak było przez chwilę, ale po jakimś czasie on znowu nabierał wiatru w żagle i prześladowania córki zaczynały się ponownie. Ten chłopak na szkolnych ławkach wypisywał wulgarne słowa obrażające Natalię i mnie, przy każdej okazji usiłował ją dręczyć – dodaje.

– Ta sytuacja z Chełma nie wyglądała wcale tak, jak to przedstawił jego ojciec – mówi Natalia. – To Wojtek pierwszy zaczepił, nazywając mojego znajomego moim alfonsem. On ma bardzo trudny i ciężki charakter. Cała szkoła pamięta, jak na korytarzu wpadł w szał i krzyczał, że mnie zabije.

Innym razem wrzucił mój plecak do toalety, a od jakiegoś czasu oczernia mnie w oczach kolegów wypisując na mój temat różne nieprzyzwoite rzeczy w mediach społecznościowych. Mam nawet kopie tych konwersacji, które pokazałam już policji – tłumaczy nastolatka.

Postępowanie w sprawie pobicia Wojciecha I. trwa. Dyrektor Zespołu Szkół w Woli Uhruskiej, Mirosław Konieczny zapowiada, że gdy tylko skończą się ferie, sprawa będzie badana na gruncie klasy. \

źródło: Nowy Tydzień (bm)

About TV Włodawa

14 odwiedzających teraz
0 gości, 14 bots, 0 członków
Cały czas: 569 o godz. 01-18-2023 01:44 pm UTC
Najwięcej dzisiaj: 24 o godz. 03:37 am UTC
Ten miesiąc: 44 o godz. 11-11-2023 01:08 pm UTC
Ten rok: 569 o godz. 01-18-2023 01:44 pm UTC