Home / Po Handorze Romańczuk
psl

Po Handorze Romańczuk

(24 czerwca) Andrzej Romańczuk – radny sejmiku województwa lubelskiego został nowym szefem struktur powiatowych PSL we Włodawskiem. Pokonał w cuglach jedynego konkurenta – Janusza Kloca. Dotychczasowy, wieloletni lider powiatowych ludowców Tadeusz Handor nie kandydował.

 

Zjazd powiatowy PSL odbył się we włodawskim starostwie. Kilkudziesięciu delegatów z całego powiatu wybierało nowe władze,. Najważniejszy był jednak wybór prezesa. Od kilku tygodni było wiadomo, że Tadeusz Handor nie będzie kandydował. Niemal naturalnym jego następcą wydawał się być Janusz Kloc – były starosta włodawski. Statutowy wymóg jest jednak taki, że musi być co najmniej dwóch kandydatów. Często bywa, że ten drugi jest tylko „pro forma”. We Włodawie Klocowi pojawił się jednak poważny konkurent – Andrzej Romańczuk, radny sejmiku. – Wielu członków PSL obciąża Janusza Kloca współwiną za utratę władzy w powiecie i dlatego szukali realnego dla niego kontrkandydata. I znaleźli – powiedział nam jeden z PSL-owców.

W głosowaniu A. Romańczuk w cuglach pokonał J. Kloca. Różnica głosów była bardzo znaczna – za Romańczukiem głosowało 26 delegatów, za J. Klocem 11. Co ciekawe, nowy szef ludowców nie jest nawet mieszkańcem powiatu włodawskiego. Został wybrany na 4-letnią kadencję (do 2016 r.).  

źródło: Nowy Tydzień

About TV Włodawa

Leave a Reply

Your email address will not be published.

12345

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

6 odwiedzających teraz
0 gości, 6 bots, 0 członków
Cały czas: 569 o godz. 01-18-2023 01:44 pm UTC
Najwięcej dzisiaj: 6 o godz. 12:02 am UTC
Ten miesiąc: 30 o godz. 05-20-2024 11:39 pm UTC
Ten rok: 303 o godz. 02-01-2024 08:55 pm UTC