Home / Plan: zbudować stok narciarski
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Plan: zbudować stok narciarski

Już wkrótce w Woli Uhruskiej powstanie zalew z prawdziwego zdarzenia oraz szlak kajakowy. To dla gminy inwestycje kluczowe, ale jej włodarze już planują budowę bodaj największej atrakcji, czyli stoku narciarskiego wraz z wyciągiem.

Wszystko wskazuje na to, że już wkrótce gmina Wola Uhruska stanie się najbardziej atrakcyjnym turystycznie (obok Jeziora Białego) rejonem powiatu. Najpóźniej za dwa lata do użytku oddany zostanie zalew wraz z całą infrastrukturą, a szlak kajakowy ma powstać jeszcze w tym roku. Na terenie gminy istnieje znakomita baza agroturystyczna, są ścieżki rowerowe, rezerwaty przyrody i szlaki dla pieszych. Już teraz, jak pszczoły do miodu, ciągną tam spragnieni pięknej przyrody i spokoju turyści. Aby jeszcze bardziej ich do tego zachęcić, włodarze Woli Uhruskiej planują budowę stoku narciarskiego. – Od wielu lat myślimy o zrealizowaniu takiej inwestycji – mówi Jan Łukasik, wójt gminy. – Mamy nawet na oku dwa odpowiednie do tego miejsca: jedno w Woli Uhruskiej, gdzie posiadamy około 10 ha własnych gruntów, drugie w Uhrusku – na terenie tamtejszego Zakładu Doświadczalnego. Gdzie wyciąg stanie, zadecyduje ewentualny oferent – informuje wójt. Plan zakłada, że w okolicy stoku powstanie niewielki pensjonat.

Od lat o budowę stoku zabiega Tadeusz Pawluk, dyrektor Zakładu Doświadczalnego w Uhrusku. Teraz, przy współpracy z Urzędem Gminy, inwestycja ma większą szansę. – Nasz zakład nie może wchodzić w skład żadnych spółek, dlatego jesteśmy gotowi wydzierżawić teren w okolicach tzw. Różniówki. Jest to doskonałe miejsce na budowę wyciągu, w pobliżu utwardzonej drogi i w niewielkiej odległości od centrum Woli Uhruskiej – mówi Pawluk. – Czekamy na ewentualnych oferentów.

źródło: NOWY TYDZIEŃ

About TV Włodawa

Leave a Reply

Your email address will not be published.

12345

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

10 odwiedzających teraz
2 gości, 8 bots, 0 członków
Cały czas: 569 o godz. 01-18-2023 01:44 pm UTC
Najwięcej dzisiaj: 38 o godz. 01:00 am UTC
Ten miesiąc: 55 o godz. 09-13-2023 10:04 am UTC
Ten rok: 569 o godz. 01-18-2023 01:44 pm UTC