Home / Kultura / Sztuka / Piknik rodzinny w Susznie
zdj20

Piknik rodzinny w Susznie

zdj20Sobotnie popołudnie w Susznie minęło pod znakiem wspólnej, rodzinnej zabawy na Pikniku Rodzinnym. W programie znalazło się szereg atrakcji dla najmłodszych mieszkańców miejscowości, między innymi: zabawy z chustą animacyjną, wyścigi w tunelach, wyścigi w workach, szukanie kwiatu paproci, przeciąganie liny.

Zabawę wypełniały występy taneczne grupy uczestników zajęć świetlicowych pod opieką Emilii Rybaczuk, w składzie: Paula Polkowska, Wiktoria Maksymiuk, Patrycja Czaus, Zuzia Sudoł, Ola Czycza, Julka Malik i Ania Nowakowska oraz koncert zespołu „Przedział dla niepalących”. Zanim dzieciaki przyłączyły się do wspólnej zabawy, wszystkie zostały wymalowane w kolorowe wzory. Dodatkowymi atrakcjami festynu były przejażdżki konne i prezentacja umiejętności jeździeckich przez ułanów: Barbarę Gryglicką na Poldku oraz Erwina Rybaczuka na Mafii. Zainteresowani mogli również obejrzeć sprzęt wykorzystywany do pracy włodawskiej Placówki Straży Granicznej.

zdj4 zdj6 zdj15

Po wspaniałej zabawie, jak na piknik przystało był czas na ognisko i wspólne pieczenie kiełbasek oraz dla starszych mieszkańców Suszna biesiada ludowa przy ognisku, do której przygrywał akordeonista Zenon Puła. Piknik Rodzinny miał wymiar charytatywny. Podczas festynu zbierane były pieniądze na remont domu ciężko chorej Gabrysi. Na ten cel panie z Koła Gospodyń Wiejskich upiekły słodkie smakołyki, które były rozdawane w zamian za wsparcie akcji charytatywnej. Zebrane pieniądze zostały przekazane na specjalnie otworzone konto bankowe. Organizatorami festynu była świetlica wiejska w Susznie, Biblioteka Publiczna Gminy Włodawa oraz Koło Gospodyń Wiejskich w Susznie.

źródło: MW

About TV Włodawa

6 odwiedzających teraz
0 gości, 6 bots, 0 członków
Cały czas: 569 o godz. 01-18-2023 01:44 pm UTC
Najwięcej dzisiaj: 21 o godz. 11:44 am UTC
Ten miesiąc: 37 o godz. 12-04-2023 03:49 pm UTC
Ten rok: 569 o godz. 01-18-2023 01:44 pm UTC